W czwartek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Bazylice według niedzielnego porządku. Natomiast Msza św. w kaplicy na dębowieckim cmentarzu, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych rozpocznie się o godz. 14.00.

W piątek 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte w Bazylice w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 oraz 18.00.

Możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy świętej.

W najbliższych dniach możemy pomóc naszym zmarłym dostać się do nieba. Jak to zrobić? Ofiarować za JEDNEGO z nich odpust zupełny. Zasada jest prosta:

Po południu w Uroczystość Wszystkich Świętych, a przede wszystkim w Dniu Zadusznym pójść do kościoła lub kaplicy, i odmówić tam przynajmniej „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

Od 1 do 8 listopada udać się na cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

Trzeba także wypełnić pozostałe warunki uzyskania odpustu zupełnego:
1. Wzbudzić pragnienie jego uzyskania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (podjąć decyzję o unikaniu okazji do grzechu).
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. W intencjach polecanych przez ojca świętego odmówić jakąś dowolną modlitwę.

Odpust zupełny możemy uzyskać RAZ dziennie.