Dokładnie w 50 rocznicę złożenia pierwszych ślubów zakonnych 15 sierpnia 2015 r. br. Wojciech Durlak MS dziękował za łaskę powołania do życia konsekrowanego.

Uroczystej Mszy św. w bazylice w Dębowcu przewodniczył ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS. W homilii przełożony polskich saletynów rozważając Ewangelię z uroczystości Wniebowzięcia NMP, przywoływał pośpiech naszego współbrata w pragnieniu służenia Matce Bożej. Brat Wojciech bowiem, korzystając z obowiązującego wówczas prawa kanonicznego, już w wieku 16 lat złożył pierwsze śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

W otoczeniu Misjonarzy Matki Bożej z La Salette, licznie przybyłej rodziny, a także pośród przyjaciół naszego Sanktuarium byliśmy świadkami odnowienia przez br. Wojciecha ślubów zakonnych.

(gz / pr; fot. rw)