Aktualności

Z ostatniej chwili - co działo się w Bazylice?

27 sierpnia: Trwają rekolekcje zakonne, w których uczestniczy 20 kapłanów (w tym dwóch diecezjalnych) i 4 braci saletynów. Nauki rekolekcyjne głosi biblista – ks. dr hab. Stanisław Witkowski MS. Na ostatnią wakacyjną Nowennę wpłynęło 168 intencji. Przez cały sierpień złożono w sumie 858 próśb i podziękowań do Matki Bożej Saletyńskiej.  

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła

Relacja z XXVII MSSM w Dębowcu

W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 12 lipca zakończyło się 27 Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych.

Dębowiec: Saletyni w labiryncie relacji

W labiryncie relacji to hasło XXVII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się w dniach od 7 do 12 lipca 2014 roku w Dębowcu k. Jasła. Organizatorami tych dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości są misjonarze saletyni. Dębowiec to spotkanie z żywym Bogiem i drugim człowiekiem, niezapomniane koncerty, goście zaskakujący swoją głęboką wiarą, spotkania w trawie, chwile ciszy i refleksji nad własnym powołaniem.

Odpust majowy AD 2014

Składając Bogu dziękczynnienie za dar kanonizacji Papieża Polaka - Jana Pawła II zapraszamy Czcicieli Matki Bożej Saletyńskiej do dębowieckeij bazyliki na majowy odpust.
 

Inaugurcja sezonu motocoklowego AD 2014

Miłośników i uzytkowników jednośladów zaprszamy 1 maja 2014 r. do Bazyliki Mniejszej Najświętszej Maryii Panny z La Salette w Dębowcu. Przyzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II pragniemy wypraszać potrzebne łaski dla wszystkich uzytkowników dróg.

W programie czas na modlitwę oraz wspólne świętowanie.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie poniżej.

Dębowiec: Odpust wrześniowy dobiegł końca (audio)

Płacząca Matka zaprasza swoje dzieci zatroskane o chleb powszedni i o wiarę” – pod tym hasłem upłynął ostatni dzień odpustu w bazylice Matki Bożej Saletyńskiej. Szczególnym pielgrzymem, który w niedzielę 15 września br.

Zakończenie sezonu motocykowego

Serdecznie zapraszam na uroczyste zakończenie sezonu moto w Dębowcu koło Jasła 22 września 2013.

Dębowiecka bazylika stanie się miejscem spotkania i modlitwy wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie zaś fanów jednośladów.

Oto plan spotkania:

Wrześniowy Odpust w Bazylice NMP z La Salette AD 2013

W Dębowcu, koło Jasła, w  Bazylice NMP z La Salette w dniach: 12-15 września 2013 r odbędzie się Odpust.

Płacząca Matka zaprasza na spotkanie wszystkie swoje dzieci.

Święto Narodzenia Maryi Panny w dębowieckiej Bazylice AD 2013

W niedzielę 8 września 2013 r. Mszę św. o godz. 9.30 w Bazylice NMP z La Salette w Dębowcu celebrowali kapłani obchodzący 30 lat kapłaństwa. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Zbigniew Dyks - proboszcz Parafii św. Andrzeja Apostoła w Restarzewie, diecezja łódzka. Wraz z nim koncelebrowali jego koledzy rocznikowi, saletyni ks. Andrzej Szklarski MS i ks. Jan Kalniuk MS.