W niedzielę, 2 kwietnia w Bazylice Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu, odbyło się czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II. Wraz z zespołem folklorystycznym Kaśka wspominaliśmy osobę Wielkiego Papieża i dziękowaliśmy Dobremu Bogu za Jego życie.

U Pięknej Pani z La Salette

16 września 1972 roku do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu przybył długo wyczekiwany kardynał Wojtyła. Metropolita krakowski uczestniczył w wyjątkowym jubileuszu 125-lecia objawienia się Pięknej Pani w La Salette. Przy ołtarzu polowym, w wigilię uroczystości, w obecności 200 kapłanów i 40 tys. wiernych krakowski kardynał przewodniczył wieczornej Mszy św. Przyszłemu Papieżowi towarzyszył ks. Prymas Stefan Wyszyński, który zawierzył Pięknej Pani przyszłe losy Narodu Polskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.