1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana” oraz nowy rok duszpasterski, poświęcony osobie Ducha Świętego.
2. Zachęcamy do adwentowych postanowień. Jednym z nich może być Msza święta roratnia, która w naszej Bazylice będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano, natomiast po Eucharystii zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami) i medytację Słowa Bożego.
3. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej Bazylice o godz. 6.00, 10.30 i 18.00. W tym dniu rozpoczną się w naszej Bazylice rekolekcje adwentowe o nadziei. Będą prowadzone przez bpa diecezji kamienieckiej na Ukrainie Radosława Zmitrowicza i potrwają do niedzieli 10 grudnia, która jest tradycyjnie dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
4. Bardzo gorąco dziękujemy za włączenie się w akcję ZOSTAŃ ANIOŁEM. W intencji wszystkich podopiecznych, opiekunów i wszystkich, którzy wsparli to wydarzenie odbędzie się Msza święta, w niedzielę 10 grudnia o godz. 11.00.
5. W środę po wieczornej Eucharystii tradycyjnie zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w przedsionku Bazyliki znajduje się Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, a także nasz Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej. Życzymy dobrej lektury.
7. Przypominamy o świecach na wigilijny stół – kupując świecę włączamy się w wigilijne dzieło pomocy „Caritas“.
8. Dziękujemy motocyklistom i Gminie Dębowiec za organizację MOTOMIKOŁAJEK, które sprawiły wiele radości naszym najmłodszym.
9. Podobnie jak w zeszłym roku chcemy stworzyć Świąteczną Grupę Kolędową. Zachęcamy osoby dorosłe i młodzież. Próby będą od następnej niedzieli, o godz. 16.00. Czekamy na śpiewających oraz grających na różnych instrumentach.
10. W dniach od 15 do 17 grudnia zapraszamy na sesję rekolekcyjną: Pojednanie z depresją, która odbędzie się w naszym Centrum Pojednania.
11. Saletyńskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w dn.: 11-24 lutego 2018 roku. Cena pielgrzymki to 1650 USD i 4800 PLN. Szczegóły: pielgrzymki.saletyni.pl
12. 6 grudnia (środa) od godz. 8.30 w przychodni zdrowia Dębowiec 81 odbędzie się komputerowe badanie wzrok. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.
13. Ksiądz biskup Jan Wątroba zaprasza do udziału w I Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości w sobotę 9 grudnia w Rzeszowie. Szczegóły na stronie internetowej i w przedsionku Bazyliki.