,,Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił.
’’

Zapraszamy wszystkich druhów, członków i pracowników Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej, kapelanów, duszpasterzy posługujących wśród strażaków oraz sympatyków pożarnictwa na II Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, która odbędzie się w niedzielę, 28 maja. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Msza Św., sprawowana na placu sanktuaryjnym o godz.15 :00. Podczas Mszy przez wstawiennictwo Maryi, będziemy dziękować Bogu za szczęśliwie przeżyty rok, jednocześnie prosząc o dalszą opiekę w trudnej i niebezpiecznej służbie dla dobra drugiego człowieka.

Na II Diecezjalną Pielgrzymkę do Dębowca zapraszają również : Krajowy Kapelan Strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki wraz z kapelanami, Kustosz Sanktuarium ks. Paweł Raczyński MS, Wójt Gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski.