II NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 06.12.2020

1. W naszej wspólnocie zakonnej witamy ks. Piotra Dzierżaka MS, który po posłudze w Wydawnictwie La Salette został skierowany do ekipy Centrum Pojednania w domu rekolekcyjnym. Polecamy jego posługę Waszej modlitwie.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przedsionku Bazyliki można składać ofiary do skarbony na ten cel.
  3. Również dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, którego przykład zachęca nas do zauważania drugiego i okazywania życzliwości i pamięci.
  4. W najbliższy wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Eucharystie w naszej Bazylice o godz. 6.00, 10.30 i 18.00. W tym dniu zapraszamy również do naszej świątyni na „GODZINĘ ŁASKI” od godz. 12.00 do 13.00
  5. Zachęcamy do adwentowego czuwania. W naszej Bazylice Msza święta roratnia, będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano, natomiast po Niej zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami) i medytację Słowa Bożego. Natomiast wieczorem zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, a o 17.30 będziemy modlić się nieszporami, po których będzie Eucharystia.
  6. Dodatkowo tych, którzy mają taką możliwość serdecznie zapraszamy:

– w każdy poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00

– we wtorek skrutacja Słowa Bożego (modlitwa Słowem) o godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania

– w środę katechezy dla dorosłych po wieczornej Eucharystii w Bazylice;

7. Młodych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński i przedślubny do domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Rozpoczęcie 27 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej centrum.saletyni.pl

8. W związku z obostrzeniami w naszej Bazylice: może uczestniczyć max. 50 osób, a także  jest konieczność zakrywania ust i nosa oraz zachowywania odległości.

9. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.