1. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, które odprawiane są o 6.00 rano. Trwa również Nowenna do Dzieciątka Jezus. W najbliższe dni o godz. 17.30, w środę o godz. 17.15, natomiast 24 grudnia o godz. 9.00.

2. W środę po wieczornej Mszy świętej ok godz. 18.45 rozpoczniemy nabożeństwo pokutne przygotowujące nasze serca do świąt Bożego Narodzenia. Po liturgii Słowa będzie adoracja i możliwość spowiedzi do godz. 20.00.

3. Informujemy, że pełnimy dyżur w konfesjonale według wywieszonego w przedsionku grafiku. Bardzo prosimy, aby nie odkładać sakramentu pojednania na ostanie dni. Chcemy być wtedy do dyspozycji dla tych, którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili. Dlatego 23 grudnia będziemy spowiadać od godz. 17.00 do północy. W kościele parafialnym w tym dniu będzie spowiedź całodzienna. Natomiast 24 grudnia w niedzielę będziemy spowiadać od 6.30 rano do godziny 12.00. Informujemy również, że w niedzielę 24 grudnia nie będzie Mszy świętych o godz. 15.00 i 18.00.

4. W niedzielę wigilia. Zachęcamy do zachowywania naszej tradycji, która jest związana z wieczerzą wigilijną, śpiewaniem kolęd i uczestnictwem w Pasterce o północy. Pół godziny wcześniej w Bazylice rozpoczniemy kolędowanie ciesząc się z narodzin Chrystusa.

5. Zachęcamy do złożenia ofiar na dekoracje świąteczną do skarbony na kwiaty oraz do ofiary na ubogich – skarbona przy kaplicy Miłosierdzia.

6. Zapraszamy na próbę Świątecznej Grupy Kolędowej dzisiaj o godz. 16.00 w Sali Centrum Pojednania.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w przedsionku Bazyliki znajduje się Gość Niedzielny, Niedziela, w której jest artykuł o pielgrzymce Pszczelarzy do naszego Sanktuarium, Źródło, a także nasz Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej. Życzymy dobrej lektury.