III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Biblijną. Zachęcamy do czytania w naszych domach Pisma Świętego, a w tym najbliższym tygodniu biblijnym do lektury Ewangelii według św. Mateusza.
  2. Według nowych zaleceń wewnątrz Bazyliki może wziąć udział we Mszy świętej 40 osób. W razie większej ilości wiernych będziemy włączali nagłośnienie zewnętrzne pamiętając jednocześnie o obowiązku noszenia maseczki oraz zachowywaniu odpowiednich odległości zarówno w Bazylice jak i na placu sanktuaryjnym.
  3. Dziękujemy łączącym się z nami za pośrednictwem internetu, telewizji czy radia za wspólną modlitwę. I zapraszamy do nabierania Ducha poprzez trwające rekolekcje na trudny czas prowadzone przez księdza biskupa Jana Niemca. Do końca kwietnia zapraszamy na Eucharystię z homilią o godz. 10.30, o 15.00 na koronkę z rozważaniem o Bożym miłosierdziu oraz krótką katechezę o Eucharystii o godz. 20.15 po której łączymy się duchowo w modlitwie różańcowej.
  4. Natomiast od 1 maja nasze rekolekcje zmienią swój program i oprócz Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy zarówno do świątyni jak i do łączności duchowej na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 oraz Apel Maryjny o godz. 21.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania. Jeśli ktoś obchodzi pierwsze piątki miesiąca w zaistniałej sytuacji może przedłużyć „przerwę” w tej praktyce duchowej o kolejny miesiąc. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.
  6. Wracamy również do pełnienia dyżurów w konfesjonale w tygodniu od 6.30 do 7.30, od 10.00 do 11.00 oraz od 17.30 do 18.30, a w niedzielę 15 minut przez każdą Eucharystią.
  7. W piątek 1-go maja, z pielgrzymką do Matki Bożej Płaczącej przybywali zawsze motocykliści. W związku z pandemią koronawirusa nie mamy możliwości zrobić uroczystego otwarcia sezonu, ale zapraszamy do łączności przez media. O godz. 12.00 w Bazylice będzie Eucharystia z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i szczęśliwe powroty do swoich domów wszystkich motocyklistów.
  8. Ze względu na Niedzielę Wielkanocną, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski z 3 maja została przeniesiona na sobotę 2 maja. Eucharystie w naszej Bazylice odbędą się o godz. 7.00, 10.30, dodatkowo o godz. 15.00 oraz o godz. 18.00.
  9. W I soboty miesiąca od maja do października mężczyźni podobnie jak w minionym roku zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową od 19.00 do 21.00.
  10. Ofiarę na tacę można złożyć do koszyka pod chórem lub przesłać na konto Sanktuarium. Bardzo gorąco dziękujemy za okazywane nam wsparcie.