1. Przeżywamy Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny.

2. W poniedziałek 1 maja z pielgrzymką do Matki Bożej Płaczącej przybędą motocykliści. Głównym punktem będzie Msza święta na placu sanktuaryjnym o godzinie 12.00 zakończona modlitwą i poświęceniem motocykli. Serdecznie zapraszamy motocyklistów z rodzinami i wszystkich, którzy chcą modlić się o bezpieczeństwo na drogach.

3. W poniedziałek rozpoczęcie nabożeństw majowych o godzinie 17.30 i Apeli Maryjnych o godzinie 21.00. Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Miłosierdzia.

4. We wtorek 2 maja Dzień Flagi, zachęcamy do wywieszenia jej przy naszych domach.

5. W środę 3 maja z racji uroczystości Matki Bożej Królowej Polski i uroczystości patriotycznej – Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Msze święte w naszej Bazylice według porządku niedzielnego. Natomiast Apel maryjny w tym dniu rozpoczniemy o 20.30 razem z naszym chórem sanktuaryjnym. Zapraszamy do udziału.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek przez cały dzień wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od godziny 7.30 do 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

7. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w V Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance w dniach od 9 do 11 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej. Zapisy u ks. Marka na dębowieckiej parafii.