1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00. Natomiast w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz.11.00 i 17.15. W czasie każdej drogi krzyżowej jest wystawiany koszyk na jałmużnę wielkopostną.

2. Wraz ze Stowarzyszeniem Wrzos zapraszamy na drogę krzyżową w Mrukowej w sobotę 25 marca zakończoną Eucharystią w kaplicy na górze i wspólnym spotkaniem przy herbacie. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Dojazd we własnym zakresie.

3. W najbliższym czasie w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania odbędą się rekolekcje „Maryja ikona żywej wiary” i sesja „Pojednanie z samym sobą”. Szczegóły na stronie internetowej centrum.saletyni.pl. Zapraszamy do udziału.

4. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na cele Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette.

5. W następną niedzielę 26 marca zapraszamy na spotkanie trzeźwościowe. Eucharystia o godz. 15.00 i Gorzkie żale w Bazylice, a o 17.00 Droga krzyżowa w kaplicy Centrum Pojednania.

6. Ze względu na niedzielę Wielkiego Postu uroczystość ku czci św. Józefa przeniesiona jest na poniedziałek 20 marca. Natomiast uroczystość Zwiastowania Pańskiego wraz ze szczególną modlitwą w intencji dzieci poczętych w najbliższą sobotę 25 marca.

7. Wszystkim solenizantom, którym patronuje św. Józef składamy życzenia wielu łask Bożych szczególnie polecając naszych współbraci ks. Józefa i ks. Bogdana.

8. Gorąco Was zachęcamy do nabycia najnowszego Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej, którego tematem przewodnim są słowa „To jest ta NOC”. W numerze wywiad z ks. biskupem Grzegorzem Rysiem, który w sposób bardzo przystępny opowiada czym jest Triduum Paschalne. Jak mówi w te dni wszystko jest liturgią dlatego gdy zaczniemy znakiem krzyża w czwartek wieczorem to błogosławieństwo jest na zakończenie procesji rezurekcyjnej w Wielką Noc. Śpisz, sprzątasz, gotujesz, pracujesz, modlisz się wszystko jest liturgią. To jest ten czas kiedy uświadamiamy sobie jedność między życiem, a liturgią. Są znakomite artykuły, które przeprowadzają nas przez aktualność wydarzeń, które będziemy przeżywać: ustanowienie Eucharystii, miłość umywająca nogi; tajemnica Golgoty, cisza grobu i ogromna radość WIELKIEJ NOCY, gdy rodzą się chrześcijanie. Mam nadzieję, że ten numer Posłańca pomoże nam jeszcze lepiej przygotować się do zbliżających świąt. Dodatkowo w środku jak zawsze 16 stron bieżących informacji z naszego Sanktuarium z artykułami m.in. o br. Bronisławie Glancu MS, a także szczegółowy program Triduum Paschalnego w naszej Bazylice. Koszt numeru to 5 złotych, ale zachęcamy, abyście wzięli i czytali w domu Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej, nawet jak ktoś nie ma przy sobie żadnych pieniędzy.