IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Kończy się czas adwentowego czuwania. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W naszej świątyni Msza święta roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 rano.

3. Zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30 w Bazylice. Natomiast w środę nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej wraz z nowenną do Dzieciątka Jezus rozpocznie się o godz. 17.15, a w piątek 24 grudnia nowenna rozpocznie się rano po Mszy świętej roratniej.

4. W najbliższych dniach pełnimy dyżur w konfesjonale według grafiku, który jest  wywieszony w przedsionku Bazyliki oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby nie odkładać sakramentu pojednania na ostanie dni. Chcemy być wtedy do dyspozycji dla tych, którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili. Z tego powodu w czwartek 23 grudnia będziemy spowiadać do północy. Natomiast 24 grudnia od 6.00 rano do godziny 11.00.

5. Zachęcamy do złożenia ofiar na dekoracje świąteczne do skarbony na kwiaty.

6. W dniu dzisiejszym 19 grudnia w ramach przeżywania roku jubileuszowego 175 rocznicy objawienia Maryi w La Salette zapraszamy do Bazyliki na czuwanie z Maryją. O godz. 19.00 katecheza Maryjna z tematem: „Głęboka cześć Maryi w naszym życiu – inspiracje bożonarodzeniowe” prowadzona przez ks. prof. Janusza Królikowskiego, po niej  różaniec, apel Maryjny i jak pogoda pozwoli procesją na Kalwarię saletyńską.

7. W dzisiejszą niedzielę w ramach kursu przedmałżeńskiego przyjadą do nas państwo Kubisowie z Krakowa. Zwykłe – niezwykłe małżeństwo, gdzie mąż Sebastian jest profesorem fizyki na Politechnice Krakowskiej a małżonka Katarzyna wielojęzyczną tłumaczką po italianistyce, a razem cieszą się niezłą gromadką pociech, ponieważ mają 7 synów i 5 córek. Ich świadectwo może pomóc również tym, którzy są w małżeństwie lub myślą o nim w dalszej perspektywie dlatego zapraszamy chętnych do Bazyliki na godz. 16.15.

8. Wtorkowe skrutacje oraz środowe katechezy dla dorosłych wznowimy od 11 stycznia.

9. W piątek rozpoczynamy świętowanie Bożego Narodzenia Wieczerzą Wigilijną. Zachęcamy do zachowywania naszej tradycji: odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

10. Zapraszamy do przeżywania świąt w naszej Bazylice. Chcąc umożliwić jak największej liczbie wiernych uczestniczenie w świątecznych Eucharystiach będą odprawiane dwie Pasterki. Pierwsza o godz. 22.00 i druga tradycyjnie o północy.

11. W sobotę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w naszej Bazylice tak jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00.

12. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie codziennie po Mszy świętej roratniej ok 6.45, a zakończenie o północy, oraz dwie całe noce z wtorku na środę oraz z piątku na sobotę.

13. Dziękujemy za modlitwy i składane ofiary na zapłatę za wykonane prace w Kaplicy Wieczystej Adoracji polecając wszystkich dobrodziejów Pięknej Pani z La Salette. W ostatnim tygodniu złożono ofiary na sumę 6900 zł. Zostało nam jeszcze do zapłacenia 103 tysiące zł. Gorąco dziękujemy za Waszą hojność.