1. Czas adwentowego czuwania się kończy. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W dniu dzisiejszym wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowywania naszej tradycji, która jest związana z wieczerzą wigilijną, czytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamaniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd i uczestnictwem w Pasterce o północy. Pół godziny wcześniej w Bazylice rozpoczniemy kolędowanie wraz z naszym chórem sanktuaryjnym ciesząc się z narodzin Chrystusa.

3. Bardzo gorąco dziękujemy za przygotowanie naszej świątyni na święta Narodzenia Pańskiego. Bratu Janowi i bratu Rafałowi, siostrom saletynkom, nowicjuszom, pani Alinie i wszystkim, którzy sprawili, że możemy się cieszyć tak pięknym wystrojem.

4. Zapraszamy do przeżywania świąt razem z nami w Bazylice Matki Bożej z La Salette. W poniedziałek uroczystość Narodzenia Pańskiego, we wtorek święto św. Szczepana, II dzień świąt. Msze święte tak jak w każdą niedzielę.

5. Zgodnie z klasztornym zwyczajem nasi nowicjusze w tym tygodniu rozpoczną kolędowanie po miejscowościach parafii Dębowiec. Dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie.

6. W środę 27 grudnia przypada święto św. Jana Apostoła. Po wieczornej Eucharystii będzie poświęcenie wina. W tym dniu imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

7. Za tydzień, w niedzielę 31 grudnia święto Świętej Rodziny. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku o godz. 17.30.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w przedsionku Bazyliki znajduje się Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, a także nasz Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej. Życzymy dobrej lektury.

9. Z okazji zbliżających się świąt życzymy Wam otwartości na wszelkie łaski, które Bóg przygotował na zbliżający się czas. Niech nowonarodzony Jezus nieustannie przypomina nam, że Bóg chce być miedzy nami. Nieście te życzenia i dobre słowo do Waszych rodzin i wszystkich, których spotkacie.