1.    W dniu dzisiejszym jest 64. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy o chorych w naszych osobistych modlitwach.

2.    W czwartek 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, będziemy przeżywać Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Eucharystii o godzinie 7.00, 10.30 i 18.00 odbędzie się poświęcenie gromnic. W pawilonie wydawniczym można zakupić gromnice oraz kołnierzyki do świec. Zgodnie z polskim zwyczajem, w tym dniu po raz ostatni śpiewamy kolędy. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na pomoc klasztorom klauzurowym.

3.    W następną niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można zobaczyć 30 minutowy film o br. Bronisławie Glancu – saletynie, który przez 60 lat posługując w klasztorze, pomagał innym.

4.    W najbliższą środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na katechezę dla dorosłych: „W kim pokładamy nadzieję – Psalm 40”.

5.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w I piątek przez cały dzień, wraz z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu.

6.    Tydzień temu na ogrzewanie Bazyliki złożono 2471 zł. Dziękujemy za pomoc i przypominamy, że w przedsionku świątyni ciągle można składać ofiary na ten cel.

7.    Zapraszamy na badanie wzroku (profilaktyka jaskry i zaćmy) do ośrodka zdrowia w Dębowcu w dniu 15 lutego. Szczegóły w przedsionku Bazyliki.