IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31.01.2021 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 68. Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się w intencji osób dotkniętych tą chorobą oraz za ludzi śpieszących im z pomocą.
  2. Serdecznie zapraszamy
    • na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej Eucharystii do godz. 20.00,
    • na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania,
    • na liturgię pokutną w ramach katechez dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w I piątek przez cały dzień, wraz z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.
  4. We wtorek 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, będziemy przeżywać Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Eucharystii o godzinie 7.00, 10.30 i 18.00 odbędzie się poświęcenie gromnic. Zgodnie z polskim zwyczajem, w tym dniu po raz ostatni śpiewamy kolędy. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na pomoc klasztorom klauzurowym.
  5. Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 17.30 jest odprawiana nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony obok kaplicy Matki Bożej.
  6. W nawiązaniu do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku św. Józefa, Biskup Rzeszowski wydał dekret zezwalający na odprawianie w każdą środę jednej Mszy Świętej wotywnej o św. Józefie we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji. W naszej Bazylice zapraszamy na Eucharystie wotywną o św. Józefie w środy o godz. 10.30.
  7. Dziękujemy za składane ofiary na powstanie Kaplicy Wieczystej Adoracji