NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 30.04.2023 r.

1. W naszej wspólnocie modlitewnej gościmy pana Adriana Pakułę, który dawał świadectwo przed rozpoczynającymi się od jutra rekolekcjami ODDANIE 33.

2. Rekolekcje ODDANIE 33 będą się rozpoczynały w naszej Bazylice każdego dnia od 1 maja o godz. 20.30 (wyjątkiem będzie odpust majowy, ale to ogłosimy później). Będzie czas na rozważanie, które zakończymy naszym Apelem maryjnym i procesją na Kalwarię. Zachęcamy do udziału, jeśli ktoś nie będzie mógł być fizycznie z nami, może kontynuować rekolekcje w każdym miejscu, w którym się znajduje, materiały można zakupić lub będą dostępne na naszej stronie internetowej. Zakończymy je 3 czerwca w I sobotę miesiąca gdzie będzie można uroczyście złożyć Akt oddania się Maryi.

3. W poniedziałek 1 maja rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich motocyklistów, aby modlić się o błogosławieństwo w czasie podróży i szczęśliwe powroty do swoich domów.

4. W poniedziałek rozpoczęcie nabożeństw majowych o godzinie 17.30. Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

5. We wtorek – 2-go maja Dzień Flagi, zachęcamy do wywieszenia jej przy naszych domach.

6. W środę – 3-go maja z racji Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszej Bazylice według porządku niedzielnego.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek przez cały dzień wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od godziny 6.30 do 18.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

8. W tym tygodniu nie będzie wtorkowej skrutacji Słowa Bożego oraz środowej katechezy dla dorosłych.

9. Zapraszamy na rekolekcje trzeźwościowe od 5 do 7 maja i rekolekcje w drodze z Maryją od 12 do 14 maja. Szczegóły na stronie internetowej Sanktuarium oraz Centrum Pojednania.

10. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Kaplicę Wieczystej Adoracji i nasze Sanktuarium. Zbieramy jeszcze ofiary na klęczniki do kaplicy.

11. Wójt Gminy Dębowiec zaprasza na Gminne Obchody 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 9.00 w kościele parafialnym św. Bartłomieja, a następnie złożenie kwiatów przed pomnikiem Adama Mickiewicza i część artystyczna Sali widowiskowej Urzędu Gminy.

12. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymki do Medugorje z parafii z Harklowej od 3 do 10 czerwca, oraz z Dębowca na 42 rocznicę objawień od 21 do 29 czerwca. Szczegóły w przedsionku Bazyliki.

13. Parafia z Cieklina zaprasza natomiast na pielgrzymkę śladami Bożego Miłosierdzia na Podlasie, Warmię i Litwę od 27 do 30 lipca.

14. Serdecznie zapraszamy do naszej odnowionej kawiarenki klasztornej „U Mamy” przy pawilonie Wydawnictwa. Już od dzisiaj można napić się wyśmienitej kawy, a także zjeść rewelacyjne lody i ciastka.