1. Przed nami dni, w których wspominać będziemy najważniejsze wydarzenia historii zbawienia. Celebracja Triduum Paschalnego, rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej (Wielki Czwartek), trwa przez Wielki Piątek i Wielką Sobotę, osiąga swój szczyt w Wigilii Paschalnej (WIELKA NOC), a kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Gorąco zapraszamy na wszystkie liturgie Triduum Paschalnego w naszej Bazylice. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, a Wigilię Paschalna Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczniemy w sobotę o godz. 20.00. Po niej odbędzie się procesja rezurekcyjna na placu sanktuaryjnym i czas wspólnego świętowania i składania sobie życzeń. Na Wigilię Paschalną weźmy ze sobą świecę, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

2. W celu jak najlepszego przeżycia tych dni zapraszamy w Wielki Piątek i Wielka Sobotę na jutrznię wraz z katechezami o godz. 7.30, oraz na adorację Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek jeśli pogoda na to pozwoli odprawimy Drogę Krzyżową na Kalwarii o godz. 10.30.

3. Spowiedź w naszej świątyni będzie trwała do Wielkiej Środy i prosimy, aby nie odkładać jej na ostatnią chwilę. W pozostałe dni będziemy tylko pełnić dyżury ze względu na osoby przyjeżdżające z zagranicy. Nie będziemy spowiadać przed wieczornymi liturgiami Triduum. Szczegółowy program Triduum Paschalnego i dyżurów spowiedzi wywieszony jest w przedsionku Bazyliki oraz na stronie internetowej.

4. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, natomiast zachęcamy również do podjęcia postu w Wielką Sobotę.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o 9.30, 11.00, 15.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 rano. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego tj. o 7.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00.

6. Zapraszamy na ostatnie tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

7. Zebraliśmy 1541 zł na kwiaty i dekoracje do grobu Pańskiego, za które składamy gorące Bóg zapłać.

8. Zapraszamy na rekolekcje trzeźwościowe od 21 do 23 kwietnia do naszego domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania.

9. Zapraszamy również na kurs Filipa organizowany przy naszym Sanktuarium w dniach od 29 kwietnia do 1 maja. Są to rekolekcje skierowane dla osób pełnoletnich. Jest okazją zarówno do odkrycia jak i do pogłębienia naszej wiary. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapisy u Kustosza Sanktuarium.

10. Parafia w Osobnicy organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Warszawy w dniach 1-2 maja. Szczegóły w przedsionku Bazyliki.