UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27.05.2018

1. W dniu dzisiejszym z pielgrzymką do Matki Bożej Płaczącej przybędą strażacy. O godz. 14.30 przemarsz pocztów, o godz. 15.00 Eucharystia i strażacka majówka na dębowieckim stadionie. Serdecznie zapraszamy.

2. Zapraszamy również dzisiaj na spotkanie trzeźwościowe. Po Mszy świętej o godz. 15.00 konferencja i wspólne świętowanie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00.

4. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek przez cały dzień wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od godziny 6.30 do 18.30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca  różaniec pokutny o godz. 10.00 i Eucharystię o 10.30, której będzie przewodniczył bp Edward Białogłowski. Po Mszy świętej odbędzie się poświęcenie SKLEPU ZIELARSKO-MEDYCZNEGO im. Brata Bronisława Glanca MS. Serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień 3 czerwca ofiary na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone w ramach projektu szlak maryjny. Dziękujemy za wsparcie.

8. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Boże Ciało w Parku Sybiraków w Rzeszowie r., od godz. 19.00. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie (www.jednegoserca.pl).

9. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na Finał Festiwalu Wiary, który odbędzie się na hali Podpromie w Rzeszowie w dniach od 1 do 2 czerwca 2018 r. Katechezy będzie głosił o. Adam Szustak OP. W każdym dniu Msza Święta o godz. 20.30. Wszyscy świeccy chcący wziąć udział powinni się zapisać przez formularz, znajdujący się na stronie: www.festiwalwiary.pl.

10. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do wzięcia udziału w Gminnym Dniu Dziecka w czasie, którego będzie można skorzystać z wielu bezpłatnych zabaw i konkursów. Rozpoczęcie 3 czerwca o godz. 13.00 na stadionie w Dębowcu.

11. Zapraszamy na rekolekcje prowadzone w naszym domu rekolekcyjnym – Centrum Pojednania. Puste ręce prowadzone przez Monikę i Marcina Gajdów od 7 do 10 czerwca oraz rekolekcje różańcowe od 15 do 17 czerwca. Szczegóły na stronach internetowych sanktuarium oraz domu rekolekcyjnego.

12. Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle ogłasza nabory na wiele ciekawych kierunków. Szczegóły na plakatach w przedsionku Bazyliki.