NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

1. Odkupił swe owce Baranek bez skazy / Pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy. Chrystus zmartwychwstał Alleluja! Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam i Waszym bliskim radości paschalnej, radości z doświadczenia wolności tam gdzie były nasze niewole, światłości tam gdzie siedzieliśmy w ciemności. Jezus Prawdzie zmartwychwstał!!!
  2. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako czas świąteczny. Natomiast osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
  3. Dziękuję Wam wszystkim łączącym się z nami za pośrednictwem internetu, telewizji czy radia za wspólną modlitwę. Dziękujemy, że mimo tego trudnego czasu, duchowo zbliżamy się do siebie.
  4. Dzisiaj o godz. 19.00 będziemy modlić się Nieszporami na zakończenie Triduum Paschalnego. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny dodatkowo będą Eucharystię o godz. 7.00 i 8.15, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.00 i 18.00. Przypominamy jednak, że nadal obowiązuje możliwość zgromadzeń liturgicznych do 5 osób plus celebransi i usługujący. Zapraszamy więc do łączności z nami poprzez media.
  5. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed świętem Miłosierdzia. W dni świąteczne czyli dzisiaj i jutro będziemy modlić się Koronką recytowaną o godz. 15.00, po której będzie Eucharystia, natomiast w tygodniu po Koronce o godz. 15.00 zapraszamy na rozważanie o Bożym miłosierdziu prowadzone przez księdza biskupa Jana Niemca.
  6. Dalej też będziemy trwali na słuchaniu Słowa w rekolekcjach na trudny czas, które prowadzi ksiądz biskup Jan Niemiec. Od poniedziałku wieczorem zapraszamy na katechezę o Eucharystii o 20.15 i później wspólny różaniec o 20.30, a od wtorku ksiądz biskup będzie przewodniczył Eucharystii z homilią o godz. 10.30.
  7. Ofiarę na tacę można złożyć do koszyka pod chórem lub przesłać na konto Sanktuarium. Jednocześnie bardzo gorąco dziękujemy za już okazane nam wsparcie.
  8. Z okazji świat wielkanocnych przekazujemy również najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich mieszkańców Gminy od pana Wójta Marcina Bolka i Przewodniczącej Rady Gminy Teresy Pachana.