W pierwszy dzień Odpustu, przy pięknej, słonecznej pogodzie, odbyło się spotkanie dla ludzi chorych. O godz. 10.00 odmówiliśmy wspólnie różaniec, a o godz. 11.00 rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył ks. Bp Edward Białogołowski.

Po Eucharystii osoby chore otrzymały błogosławieństwo lourdzkie.
Na zakończenie każdy miał możliwość pokrzepienia sił fizycznych w ramach wspólnej agapy.
Dziękujemy paniom, które zaangażowały się w pomoc podczas przygotowania posiłku. Młodzież, która przybyła z ks. Mariuszem, pomogła nam w poczęstunku licznie zgromadzonych pielgrzymów, za co składamy im także serdeczne Bóg zapłać.

A tutaj kilka sytuacji, które „zanotował” br. Rafał. Oglądajcie i podawajcie dalej, ponieważ to dopiero początek uroczystości odpustowych w Dębowcu!