WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

13.05.2018

1. Od najbliższego piątku do niedzieli zapraszamy na UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE ku czci Matki Bożej z La Salette.

W piątek o godz. 18.00 Msza święta ze szczególną modlitwą o nowe święte powołania do życia zakonnego, kapłańskiego i misyjnego. W tym dniu Apel rozpocznie się o godz. 20.30, w czasie jego trwania kandydaci do prezbiteratu złożą wyznanie wiary.

sobotę o godz. 10.30 święcenia kapłańskie, o godz. 15.00 SPOTKANIE z Mamą dla dzieci i całych rodzin. Wieczorem o godz. 18.00 Nieszpory z katechezą maryjną, nowenna oraz Eucharystia z procesją z figurą Płaczącej Pani o godz. 20.00, która rozpocznie czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy świętej celebrowanej przez Misjonarzy Saletynów świętujących jubileusz 25-lecia kapłaństwa, od godz. 22.00 będziemy dalej trwali na wigilijnym czuwaniu w czasie, którego będzie miała miejsce katecheza, Akatyst do Ducha Świętego, modlitwa uwielbienia oraz modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego.

W niedzielę Msze święte odbędą się o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 11.00, będzie jej przewodniczył bp Jan Niemiec, natomiast o godz. 15.00 odbędzie się Msza święta prymicyjna naszych saletyńskich neoprezbiterów. Nasze uroczystości odpustowe zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zachęcamy do licznego udziału.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00.

2. W środę święto św. Andrzeja Boboli. Msze święta o godz. 7.00, 10.30 i 18.00.

3. Zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy czwartek 17 maja o godz. 18.00. Po uzgodnieniu z kustoszem Sanktuarium można wcześniej umówić się na rozmowę z egzorcystą diecezji rzeszowskiej.

4. Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkanie w dniu dzisiejszym o godz. 16.00 do domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania.

5. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance w dniach od 8 do 10 czerwca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapisy w parafii św. Bartłomieja.

6. Dziękujemy za składane ofiary na prace inwestycyjne związane z projektem Szlak maryjny.

7. Młodzież i dzieci z jasielskich szkół zatańczą TAŃCE LEDNICKIE – Jasło tańczy dla św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie na jasielskim Rynku w najbliższy piątek 18 maja o godz. 10.00. Zapraszamy.

8. W dniu dzisiejszym można nabyć nowe czasopisma Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej za dobrowolne ofiary. W środku tradycyjnie nasz dębowiecki dodatek z dokładnym planem odpustu, a także informacjami o tym co było i co będzie w najbliższym czasie. Zachęcamy do lektury.