Uroczystość odpustowa ku czci

Matki Bożej z La Salette

16.09.2018

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych uroczystości odpustowych. Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę: ks. Zbigniewa Wala, który w tych dniach głosi nam Słowo Boże, oraz wychowawców z seminarium i postulatu wraz z klerykami i postulantami za wielką pomoc w czasie odpustu. Dziękujemy wszystkim księżom, braciom, siostrom i osobom świeckim, którzy w tych dniach dają swoje siły i serca. Dziękujemy policji, straży, władzom i pracownikom naszej gminy, zarządowi dróg, komunikacji miejskiej, która w dniu dzisiejszym podstawiła dzisiaj od godz. 14.00 dodatkowe autobusy z Dębowca do Jasła. Niech Płacząca Pani z La Salette otacza Was swoją opieką.

2. W ostatnim czasie podjęliśmy prace na placu sanktuaryjnym. Powstał nowy parking, są nowe ławki, oświetlenie, nagłośnienie, na ukończeniu jest pięć nowych kapliczek różańcowych. Dziękuję w tym miejscu za Wasze wsparcie i pomoc. W namiocie przy Bazylice można nabyć książki, breloczki, pocztówki i wyśmienite szarlotki jako cegiełki na Sanktuarium, a także nowy Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej.

3. W pawilonie wydawnictwa znajdują się ciekawe książki i dewocjonalia, a także po prawej stronie można tam zamówić intencje mszalne wieczyste i jednorazowe.

4. W poniedziałek 17 września w naszym Sanktuarium spotkanie Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie o godz. 17.30 w Bazylice. Zapraszamy.

5. W następną niedzielę będziemy gościć ks. Romana Nowaka saletyna posługującego na Madagaskarze i będzie możliwość złożenia ofiary do puszek jako pomoc misjom.