III NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

15.03.2020

1. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemiologicznego zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji chorych, ich bliskich, w intencji pracowników służby zdrowia i wszystkich, których dotyka epidemia koronawirusa.
  2. Jednocześnie przypominamy, że uczestniczyć w Mszy świętej i nabożeństwach może maksymalnie 50 osób.
  3. Bazylika jest otwarta każdego dnia od 6.30 do 20.00.
  4. O 20.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w swoich rodzinach.
  5. Zachęcamy z miłości do bliźniego do wielkiej roztropności, w wychodzeniu z naszych domów, wykorzystajmy ten czas na wzmożoną modlitwę w naszych rodzinach.
  6. Msze święte o ile nie będzie innych odgórnych decyzji w dzień powszedni o 7.00, 10.30 i 18.00, natomiast dodatkowe Msze święte niedzielne sprawowane są: w sb o 18.00; w nd o 7.00, 8.15, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.00 i 18.00. Dla wspólnego dobra jeśli tylko się uda będą transmisje z Eucharystii i nabożeństw na naszej stronie internetowej.
  7. Ksiądz Biskup Jan Wątroba udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii do końca marca 2020 roku, osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Zobowiązując w sumieniu do uczestnictwa w Mszy świętej przez media oraz pogłębionej modlitwy osobistej.
  8. W tym szczególnym Wielkim Poście korzystajmy z pomocy mediów tak by przygotować się na święta Zmartwychwstania.
  9. Ze względu trwania epidemii do świąt wielkanocnych nie odbędą się żadne rekolekcje, sesje i spotkania w Centrum Pojednania. Jak również jesteśmy zmuszeni odwołać wspólną drogę krzyżową w Mrukowej.
  10. Jeśli ktoś przyniósł to po Eucharystii zostanie poświęcona woda i będziecie mogli zabrać ją do swoich domów.