Ogłoszenia IV NIEDZIELA ADWENTU

Bazylika

IV NIEDZIELA ADWENTU

23.12.2018

1. Kończy się czas adwentowego czuwania. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W poniedziałek ostatnia Msza święta roratnia o godz. 6.00. W tym dniu rozpoczynamy świętowanie Bożego Narodzenia wieczerzą wigilijną. Zachęcamy do zachowywania naszej tradycji, która jest związana z czytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamaniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd i uczestnictwem w Pasterce o północy. Pół godziny wcześniej o 23.30 w naszej świątyni rozpoczniemy kolędowanie wraz z naszym chórem sanktuaryjnym.

3. Bardzo gorąco dziękujemy bratu Janowi, bratu Rafałowi, siostrom saletynkom, pani Alinie i wszystkim dobrodziejom za przygotowanie naszej świątyni na święta Narodzenia Pańskiego.

4. Zachęcamy do przyłączenia się do Świątecznej Grupy Kolędowej. Próba w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 w zakrystii.

5. Zapraszamy do przeżywania świąt w Bazylice Matki Bożej z La Salette. We wtorek uroczystość Narodzenia Pańskiego, w środę święto św. Szczepana, II dzień świąt. Msze święte jak w każdą niedzielę.

6. W czwartek 27 grudnia przypada święto św. Jana Apostoła. Po wieczornej Eucharystii będzie poświęcenie wina. W tym dniu imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

7. Na bocznym ołtarzu znajduje się Betlejemskie Światło Pokoju, które można odpalić i zabrać do swoich domów.

8. Z okazji zbliżających się świąt życzymy Wam otwartości na wszelkie łaski, które Bóg przygotował na zbliżający się czas.