Ogłoszenia NIEDZIELA PALMOWA

NIEDZIELA PALMOWA

14.04.2019

1. Przed nami Triduum Paschalne – przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, trwa przez Wielki Piątek i Wielką Sobotę, osiąga swój szczyt w Wigilii Paschalnej (WIELKA NOC), a kończy się Niedzielą Zmartwychwstania. W naszej Bazylice zapraszamy na liturgie w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, a Wigilia Paschalna Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 20.00. Najdłuższa liturgia, na którą przynieście świece, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Nie bójcie się przyprowadzać dzieci, to jest sprzyjający czas przekazywania im wiary. Na zakończenie odbędzie się procesja rezurekcyjna, po której serdecznie zapraszamy wszystkich na radosne świętowanie.

2. Zwracamy się również z prośbami: pierwsza dotyczy włączenia się w półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek Wielki Piątek i Wielką Sobotę w konkretnej godzinie, zapisać można się w zakrystii; oraz druga prośba o zrobienie ciast, zarówno na świętowanie po Wigilii Paschalnej jak i święta w klasztorze. Będziemy gościć naszych kleryków i wychowawców z seminarium więc w całości będzie nas ponad 40 osób. Ciasta można przynosić w Wielką Sobotę do klasztoru. Dziękujemy za pomoc.

3. W celu jak najlepszego przeżycia tych dni zapraszamy w Wielki Piątek i Wielka Sobotę na jutrznię wraz z katechezami o godz. 8.00, oraz na adorację Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek odbędzie się Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 10.30.

4. Spowiedź w naszej świątyni będzie trwała do Wielkiej Środy i prosimy, aby nie odkładać jej na ostatnią chwilę. W pozostałe dni będziemy tylko pełnić dyżury ze względu na osoby przyjeżdżające z zagranicy. Nie będziemy spowiadać przed wieczornymi liturgiami Triduum. Szczegółowy program Triduum Paschalnego, godzin adoracji i dyżurów spowiedzi wywieszony jest w przedsionku Bazyliki oraz znajduje się na stronie internetowej i w Posłańcu Matki Bożej Saletyńskiej.

5. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, natomiast zachęcamy również do podjęcia postu w Wielką Sobotę.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o 9.30, 11.00, 15.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 rano. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego tj. o 7.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00.

7. Zapraszamy na ostatnie tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00. Natomiast jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony przy kaplicy Miłosierdzia.

8. Po świętach zapraszamy do naszego domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania na kurs przedmałżeński i kurs przedślubny oraz rekolekcje o Bożym miłosierdziu od 26 do 28 kwietnia. Szczegóły na naszych stronach internetowych.

9. Tak jak ogłaszaliśmy w tamtym tygodniu po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Dziękujemy za każde wsparcie.