Bazylika

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

25.11.2018

1. Zapraszamy dzieci na motoMIKOŁAJKI, które rozpoczną się 1 grudnia w sobotę o godz. 16.00 przy naszej Bazylice. Będzie to czas zabawy, śpiewu, zdjęć i niespodzianek. Mamy nadzieję, że te chwile nasi najmłodsi zapamiętają na długo.

2. W następną niedzielę odbędzie się finał wydarzenia ZOSTAŃ ANIOŁEM. Bardzo gorąco dziękujemy za tak serdeczne włączenie się w akcję pomocy dla jasielskiego hospicjum. Niech Bóg stokrotnie wynagradza Wam za okazaną hojność. (Jeszcze zostało kilka aniołków, które prosimy przynieść najpóźniej do środy).

3. Zapraszamy na nabożeństwo pokutne w środę 28 listopada o godz. 19.00 w Bazylice. Proponujemy wspólne przygotowanie się do sakramentu pojednania. Zaczniemy liturgią Słowa, a po niej będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością indywidualnej spowiedzi. Całość będzie trwała około godziny.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.30, a także na Eucharystię o godz. 18.00 w intencji polecanych zmarłych.

5. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach i spotkaniach w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania oraz Sanktuarium. Najbliższe wydarzenia to:

– spotkanie trzeźwościowe 25 listopada – Msza święta o godz. 15.00, konferencja i agapa

– rekolekcje trzeźwościowe – od 30 listopada do 2 grudnia;

– katechezy przedmałżeńskie – od 19 grudnia;

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Sanktuarium oraz Centrum Pojednania.

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

2. Koło Gospodyń Wiejskich z Dębowca zaprasza dzieci do wspólnego pieczenia pierniczków w dniu 30 listopada od 17-tej w świetlicy GOKu. Ponadto zapraszamy również w tym samym czasie do kontaktu wszystkie osoby zajmujące się rękodziełem, które chciałyby wziąć udział w planowanej wystawie połączonej z kiermaszem świątecznym.

3. W następną niedzielę rozpoczniemy Adwent nowy rok liturgiczny. Już dzisiaj zachęcamy do zaplanowania sobie czasu na jak najlepsze przygotowanie serca na przyjście Pana. Rekolekcje adwentowe prowadzone przez bpa Jana Niemca odbędą się w naszej Bazylice od 7 do 9 grudnia.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 18 do 25 lutego 2019r. Szczegóły na stronie internetowej sanktuarium lub u ks. Pawła – Kustosza Sanktuarium. Kontakt: 797 002 017.

5. W następną niedzielę będzie można nabyć komentarze na Adwent i Boże Narodzenie: „Z Nazaretu do Betlejem” pod redakcją ks. Bohdana Dutko dyrektora Centrum Pojednania.

6. W dzisiejszą uroczystość zakończymy naszą modlitwę odnowieniem przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana.