XX NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018

1. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, które przypomina nam, że siedem lat temu w Rzymie został podpisany dokument podnoszący nasz kościół sanktuaryjny do godności Bazyliki Mniejszej. Msze święte o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. W czwartek, 24 sierpnia wspomnienie bł. Władysława Findysza. O godz. 11.00 – uroczysta Msza św. w Nowym Żmigrodzie, pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

3. Zbliżamy się również do uroczystości św. Bartłomieja Apostoła, Patrona Parafii. Ksiądz Proboszcz zaprasza na Sumę odpustową w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Zachęcamy do licznego udziału.

4. Zapraszamy na Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00, a w środę na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30.

5. Dziękujemy za ofiary, które przeznaczone są na prace inwestycyjne związane z projektem Szlak maryjny. W zakrystii i na furcie klasztornej można wspomóc to dzieło zakupem cegiełek na Sanktuarium.

6. Końcówka sierpnia to czas zmian. Tak jak wcześniej informowaliśmy z naszej wspólnoty odchodzi ks. Piotr Korbecki MS – socjusz nowicjatu, który idzie do parafii Kobylanka oraz ks. Andrzej Wierzba MS – dyrektor domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania, który zostaje odpowiedzialnym za formację w postulacie, czyli dla pierwszego rocznika zgłaszającego się do naszego seminarium, w pobliskich Dominikowicach. Dziękujemy im za posługę w ostatnich latach, polecamy Waszej modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w nowych zadaniach.