XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy w kościele Tydzień misyjny. Zapraszamy do modlitwy za misjonarzy i misjonarki i dziękujemy za ofiary na misje.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.

3. Zapraszamy na nabożeństwo pokutne w środę o godz. 19.00 w Bazylice. Chcemy Wam zaproponować wspólne przygotowanie się do sakramentu pojednania w jedną środę każdego miesiąca. Będzie to czas słuchania Bożego Słowa oraz wspólnej modlitwy. Jeśli ktoś będzie potrzebował to kapłani w czasie adoracji będą służyć indywidualną spowiedzią lub będzie można skorzystać z pojednania w najbliższym czasie.

4. Za tydzień zapraszamy na comiesięczne spotkania trzeźwościowe. Rozpoczęcie 28 października Mszą świętą o godz. 15.00 w Bazylice, a następnie od godz. 16.00 spotkanie w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

5. Na stoliku i bocznych ołtarzach są wystawione kartki na „wypominki”. Wypełnione czytelnie kartki proszę składać do skarbony oznaczonej napisem „WYPOMINKI” lub na tacę. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństw, a także sprawując każdego dnia Mszę świętą w ich intencji.

6. Zapraszamy do udziału w sesji rekolekcyjnej: Pojednanie z kryzysem wieku średniego w terminie od 26 do 28 października 2018.  Zapisy w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Szczegółowe informacje na stronie internetowej centrum.saletyni.pl

7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 18 do 25 lutego 2019r. Szczegóły pielgrzymki wkrótce na stronie internetowej sanktuarium lub u ks. Pawła – Kustosza Sanktuarium. Kontakt: 797 002 017.

8. Od 3 października w Rzymie obraduje Synod Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Pomódlmy się w intencji Synodu:

Panie Jezu, Twój Kościół podążający ku Synodowi kieruje wzrok na wszystkich młodych ludzi świata. Prosimy Cię, by z odwagą wzięli oni życie w swoje ręce, zawsze mając wolne serca dążyli do najpiękniejszych i najgłębszych celów. Pomóż im odpowiedzieć na wezwanie, które kierujesz do każdego z nich, by realizując właściwy projekt życia osiągnęli szczęście wsparci obecnością mądrych i ofiarnych przewodników. Otwieraj ich serca na wielkie marzenia i uczyń wrażliwymi na dobro innych. Niech trwają pod Krzyżem jak Umiłowany Uczeń, by przyjmować w darze Twoją Matkę. Uczyń ich świadkami Twojego Zmartwychwstania, by doświadczając Twojej bliskości, głosili z radością, że jesteś Panem. Amen