XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23.09.2018

1. Jeszcze raz gorąco dziękujemy za pomoc w czasie uroczystości odpustowych i  zapraszamy na Apele maryjne o godz. 21.00 oraz nabożeństwa ku czci Płaczącej Pani o godz. 17.30.

2. Dziękujemy ks. Romanowi – misjonarzowi z Madagaskaru za wygłoszone słowo. W dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach świętych można złożyć ofiary wrzucone do puszek, które są przeznaczone na misje w Madagaskarze. Dziękujemy za każdą pomoc.

3. W naszej wspólnocie zakonnej witamy br. Adama Czaję MS, który ostatnie lata posługiwał w Mysłowicach. Polecamy Jego osobę i podejmowane zadania Waszej modlitwie.

4. W przedsionku Bazyliki można nabyć najnowszy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.

5. W najbliższą środę 26 września zapraszamy Kola Gospodyń Wiejskich na spotkanie po odpuście. Rozpocznie się o godz. 17.00. W programie nowenna do Matki Bożej, Eucharystia w Waszej intencji oraz spotkanie przy herbacie.

6. Za tydzień 30 września o godzinie 12.00 Mszą świętą na placu sanktuaryjnym zakończymy sezon motocyklowy. Będziemy Panu Bogu dziękować przez wstawiennictwo Maryi z La Salette za wszelkie dobro, błogosławieństwo i opiekę nad motocyklistami i ich rodzinami.

7. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na comiesięczne spotkania trzeźwościowe. Ostatnia niedziela miesiąca. Rozpoczęcie 30 września Mszą świętą o godz. 15.00 w Bazylice, a następnie od godz. 16.00 spotkanie w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

8. Stowarzyszenie budowy pomnika Chrystusa Króla w Jaśle przekazało informację o podjęciu budowy wyżej wymienionego pomnika w Jaśle przy ul. Na Kotlinę. Chcą, aby był on świadectwem naszej wiary, a zarazem przypominał nam o ciągłym wybieraniu Jego królowania w naszych sercach, rodzinach i miejscach pracy. Polecamy to dzieło Waszej modlitwie i zachęcamy do wspierania tej inicjatywy.

9. Wójt Gminy Dębowiec zachęca do wzięcia udziału w projekcie: „Rozwój kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców Gminy Dębowiec. Deklarację uczestnictwa można pozyskać ze strony internetowej gminy oraz w siedzibie urzędu i złożyć do 28 września.