XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.09.2018

1. Zapraszamy na ostatni w tym roku Apel maryjny o godz. 21.00. Już 30 minut przed apelem będzie prowadzona modlitwa śpiewem.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30, a w środy w nowennie ku czci Matki Bożej Saletyńskiej.

3. Zakończenie sezonu motocyklowego o godzinie 12.00 Mszą świętą na placu sanktuaryjnym.

4. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na comiesięczne spotkania trzeźwościowe. Ostatnia niedziela miesiąca. Rozpoczęcie dzisiaj Mszą świętą o godz. 15.00 w Bazylice, a następnie od godz. 16.00 spotkanie w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

5. Rozpoczynamy na nowo cykl katechez dla dorosłych, w środy po Mszy świętej wieczornej (ok. 18.45). Zapraszamy serdecznie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w pierwszy piątek przez cały dzień wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Natomiast w sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

7. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Składka zbierana w tym dniu będzie przeznaczona będzie na realizację prac w ramach projektu Szlak Maryjny. W zakrystii i na furcie klasztornej można również wspomóc to dzieło zakupem okolicznościowych cegiełek na Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na misje na Madagaskar.

9. W przedsionku Bazyliki, na półce z prasą można nabyć najnowszy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.

10. Ofiary do skarbony w przedsionku Bazyliki przeznaczone są na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach.

11. Od 3 października w Rzymie będzie obradował Synod Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Prosimy o modlitwę w intencji Synodu.