XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018

1. Przeżywamy XVIII Dzień Papieski z hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Zgodnie z zapowiedzią, po każdej Eucharystii są zbierane ofiary do puszek na stypendium dla młodzieży.

2. Osoby żyjące w małżeństwach niesakramentalnych zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania o godz. 16.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.

4. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom życzymy wielu łask Bożych i opieki Pięknej Pani z La Salette.

5. W dniu jutrzejszym 15 października będziemy przeżywać Dzień Dziecka Utraconego. Ogarnijmy rodziny, które mają takie doświadczenie naszą modlitwą.

6. Z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża zapraszamy w dniach 15 – 16 października na kongres do Rzeszowa – Jasionki: „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”.

7. W środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Tematem będzie kolejna postać biblijna „Saul”.

8. W czwartek święto św. Łukasza ewangelisty – patrona służby zdrowia. Wszystkich dbających o zdrowie innych polecamy w modlitwie Maryi Saletyńskiej.

9. Zapraszamy do udziału w sesji rekolekcyjnej: Pojednanie z kryzysem wieku średniego w terminie od 26 do 28 października 2018.  Zapisy w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Szczegółowe informacje na stronie internetowej centrum.saletyni.pl

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 18 do 25 lutego 2019r. Szczegóły pielgrzymki wkrótce na stronie internetowej sanktuarium lub u ks. Pawła – Kustosza Sanktuarium. Kontakt: 797 002 017.

11. W   sobotę 10 listopada Róża Różańcowa z Majscowej  organizuje pielgrzymkę do Jodłowej – Polskiego Betlejem i  do sanktuariów Maryjnych w Przeczycy,  Pilźnie oraz na grób Ottona Schimka w Machowej. Zapisy w sekretariacie ARS-u.

12. CENTRUM ZDROWIA DR MASTEJ” zaprasza mieszkańców gminy na badanie wzroku w dniu: 16.10.2018. od godz. 14:00 do 16:00. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

13. Od 3 października w Rzymie obraduje Synod Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Pomódlmy się w intencji Synodu.