Ogłoszenia XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.10.2019

1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski. Zgodnie z zapowiedzią, po każdej Eucharystii są zbierane ofiary do puszek na stypendium dla młodzieży.

2. Osoby żyjące w małżeństwach niesakramentalnych zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania o godz. 16.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.

4. Na stoliku i bocznych ołtarzach są wystawione kartki na „wypominki”. Wypełnione czytelnie kartki proszę składać do skarbony oznaczonej napisem „WYPOMINKI” lub na tacę. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństw, a także sprawując każdego dnia Mszę świętą w ich intencji.

5. Z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom życzymy wielu łask Bożych i opieki Pięknej Pani z La Salette.

6. W środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

7. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, katechezę i modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie. Prowadzi ks. Jan Gierlak MS. Wcześniej możliwość spotkania się z ks. Janem po uzgodnieniu terminu z kustoszem Sanktuarium.

8. W piątek święto św. Łukasza ewangelisty – patrona służby zdrowia. Wszystkich dbających o zdrowie innych polecamy w modlitwie Maryi Saletyńskiej.

9. W najbliższy weekend od 18 do 20 października odbędzie się kurs Filipa. Zachęcamy wszystkich pragnących odnaleźć lub pogłębić swoją wiarę. Zapisy u kustosza Sanktuarium. Szczegóły na stronie internetowej.

10. Za tydzień niedziela misyjna i ofiary na misje.

11. Dzisiaj dzień wyborów parlamentarnych. Polecajmy w modlitwie ułożonej przez ks. Piotra Skargę naszą Ojczyznę:

Boże, Rządco i Panie narodów, / z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, / błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu / a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, / spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, / byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy, / mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, / rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym / mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.