XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

28.10.2018

1. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w najbliższych dniach na cmentarzach. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkami, które należy spełnić to: nawiedzenie cmentarza, a także trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą, odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach, które poleca papież.

2. Na stoliku są wystawione kartki na „wypominki”. Wypełnione czytelnie kartki proszę składać do skarbony lub na tacę. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństw, a także sprawując każdego dnia Mszę świętą w ich intencji.

3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe i wypominkowe w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę 31 października dębowiecka oaza zaprasza na czuwanie ze świętymi. Rozpoczęcie o godz. ­19.00 w kościele parafialnym.

5. W czwartek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Bazylice według niedzielnego porządku. Natomiast Msza św. w kaplicy na dębowieckim cmentarzu, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych rozpocznie się o godz. 14.00.

6. W piątek 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte w Bazylice w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 oraz 18.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 7.30 do 18.00. Natomiast możliwość skorzystania z sakramentu pojednania od 6.30 do 7.30, od 10.00 do 11.00 i od godz. 17.30 do 18.30. W sobotę jako odpowiedź na słowa Maryi z Fatimy zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

8. W dniu dzisiejszym (niedziela) zapraszamy na spotkanie trzeźwościowe od godz. 16.00 do domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania.

9. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Składka zbierana w tym dniu będzie przeznaczona będzie na realizację prac w ramach projektu Szlak Maryjny. W zakrystii i na furcie klasztornej można również wspomóc to dzieło zakupem okolicznościowych cegiełek na Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 18 do 25 lutego 2019r. Szczegóły pielgrzymki wkrótce na stronie internetowej sanktuarium lub u ks. Pawła – Kustosza Sanktuarium. Kontakt: 797 002 017.