Ogłoszenia XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

27.10.2019

1. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w najbliższych dniach na cmentarzach. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkami, które należy spełnić to: nawiedzenie cmentarza, a także trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą, odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach, które poleca papież.

2. Na stoliku są wystawione kartki na „wypominki”. Wypełnione czytelnie kartki proszę składać do skarbony lub na tacę. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństw, a także sprawując każdego dnia Mszę świętą w ich intencji.

3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe i wypominkowe w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę 30 października zapraszamy na liturgię pokutną. Rozpoczęcie ok godz. 18.45. Po liturgii Słowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

5. W czwartek 31 października dębowiecka oaza zaprasza na czuwanie ze świętymi. Rozpoczęcie o godz. ­19.00 w kościele parafialnym.

6. W piątek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Bazylice według niedzielnego porządku. Natomiast Msza św. w kaplicy na dębowieckim cmentarzu, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych rozpocznie się o godz. 14.00.

7. W sobotę 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte w Bazylice w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 oraz 18.00.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania 15 minut przed każdą Eucharystią. W sobotę jako odpowiedź na słowa Maryi z Fatimy zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

9. W dniu dzisiejszym (niedziela) zapraszamy na spotkanie trzeźwościowe od godz. 16.00 do domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania.

10. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie.

11. Decyzją Księdza Prowincjała br. Rafał Wutkowski MS od 28 października zostaje skierowany do wspólnoty w Mrągowie. Br. Rafałowi dziękujemy za ponad 7 letnią posługę w naszym Sanktuarium, gdzie podejmował liczne zadania i polecamy go Waszej życzliwej modlitwie. Niech Piękna Pani z La Salette otacza Go nieustannie swoją opieką.