XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

4.11.2018

1. 1. Na stoliku pod chórem są wystawione kartki na „wypominki”. Wypełnione czytelnie kartki prosimy składać do skarbony lub na tacę. Za zmarłych modlimy się przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństw, a także sprawując każdego dnia Mszę świętą w ich intencji. Przypominamy, że nabożeństwa wypominkowe w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy.

2. Do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkami, które należy spełnić to: nawiedzenie cmentarza, a także trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą oraz pomodlić się zgodnie z intencjami Ojca Świętego.

3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na prace inwestycyjne związane z projektem Szlak maryjny.

4. W środę 7 listopada zapraszamy na katechezę biblijną dla dorosłych: „Jakub – o przebaczeniu w rodzinie”. Rozpoczęcie ok. godz. 18.45.

5. W czwartek 8 listopada zapraszamy na wieczorną Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Wcześniej po uzgodnieniu z kustoszem Sanktuarium można umówić się na spotkanie z egzorcystą.

6. W niedzielę 11 listopada zapraszamy do udziału we Mszy świętej w intencji naszej Ojczyzny o godzinie 11.00. Po Eucharystii zostaną złożone kwiaty pod Tablicą Pamiątkową żołnierzy Armii Krajowej, a także przemarsz i odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy również do wywieszenia flag państwowych w naszych domach.

7. W tym dniu (11 listopada) Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na WIECZÓR PATRIOTYCZNY o godz. 17.00 do sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu.

8. Zachęcamy do przeczytania listu pasterskiego Episkopatu Polski „Wymodlona i wywalczona wolność” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tekst dostępny na naszej stronie internetowej: sanktuarium.saletyni.pl.

9. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach i spotkaniach w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Najbliższe wydarzenia to:

sesja rekolekcyjna: Pojednanie z własnym lękiem – od 9 do 11 listopada;

– spotkanie małżeństw niesakramentalnych – 11 listopada godz. 16.00;

– rekolekcje trzeźwościowe – od 30 listopada do 2 grudnia;

– katechezy przedmałżeńskie – od 19 grudnia;

Szczegółowe informacje na stronie internetowej centrum.saletyni.pl

1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 18 do 25 lutego 2019r. Szczegóły pielgrzymki wkrótce na stronie internetowej sanktuarium lub u ks. Pawła – Kustosza Sanktuarium. Kontakt: 797 002 017.

2. Centrum Zdrowia Mastej informuje o badaniach USG w dniu 22 listopada. Szczegóły w przychodni.

3. W dniu dzisiejszym w wielu miejscowościach, również u nas w Dębowcu II tura wyborów. Prośmy w modlitwie o dar służenia naszym małym ojczyznom wszystkim wybranym.