XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.2018

1. 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. Niech to będzie jak zaprasza papież Franciszek dzień naszego rachunku sumienia. Całe orędzie papieża Franciszka na ten dzień jest dostępne na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do przeczytania.

2. W dniu dzisiejszym wspominamy bł. Karolinę Kózkę patronkę naszej diecezji. Niech świadectwo Jej wiary będzie zachętą do pogłębiania naszej relacji z Bogiem.

3. Podobnie jak w tamtym roku zapraszamy do tworzenia wydarzenia ZOSTAŃ ANIOŁEM, które podaruje potrzebującym odrobinę radości. Naszym celem jest zebranie darów dla chorych szczególnie z Jasielskiego Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego (hospicjum). W przedsionku Bazyliki na przygotowanej tablicy rozwieszone są aniołki z pomocną informacją dotyczącą prezentu. Dar należy dostarczyć do 25 listopada 2018 r. na furtę klasztorną, do zakrystii lub do księgarni przy Sanktuarium z przyłączonym aniołkiem lub numerem na nim zapisanym. Osoby, które chcą wesprzeć tę inicjatywę finansowo proszone są o wrzucenie ofiary do skarbony w przedsionku Bazyliki w kopercie z napisem Zostań Aniołem.

4. W środę 21 listopada zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Rozpoczęcie po wieczornej Eucharystii.

5. W czwartek wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej racji już dzisiaj składamy gorące podziękowanie panu organiście i naszemu sanktuaryjnemu chórowi za śpiew, dyspozycyjność i gorliwość w dzieleniu się swoimi talentami i zapraszamy wszystkich na Mszę świętą w tym dniu o godz. 18.00. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich, którzy chcą wielbić Pana Boga śpiewem do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00 w domu zakonnym.

6. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.30, a także na Eucharystię o godz. 18.00 w intencji polecanych zmarłych.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dniu dzisiejszym można nabyć najnowszy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej – Relacje w budowie.

8. Zapraszamy również na MOTOMIKOŁAJKI w dniu 1 grudnia przy naszej Bazylice. Motocykliści tradycyjnie pragną również pomóc dzieciom z jasielskiego szpitala. Osoby pragnące wspomóc to wydarzenie mogą to uczynić ofiarami do puszek. Za wszelką pomoc dziękujemy.

9. Za tydzień 25 listopada będziemy gościć pielgrzymkę pszczelarzy na Mszy św. o godz.11.00. Przed i po Eucharystii będzie możliwość nabycia miodu.

10. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach i spotkaniach w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Najbliższe wydarzenia to:

– spotkanie trzeźwościowe – 25 listopada – Msza święta o godz. 15.00, konferencja i agapa

– rekolekcje trzeźwościowe – od 30 listopada do 2 grudnia;

– katechezy przedmałżeńskie – od 19 grudnia;  Szczegółowe informacje na stronie internetowej sanktuarium oraz centrum.

1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 18 do 25 lutego 2019r. Szczegóły na stronie internetowej sanktuarium lub u ks. Pawła – Kustosza Sanktuarium. Kontakt: 797 002 017.