Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes i La Salette w dniach od 6 do 16 sierpnia br. Koszt to 490 euro plus 570 zł. Szczegóły pielgrzymki i zapisy u Kustosza Sanktuarium (tel. 797 002 017).

PIELGRZYMKA DĘBOWIEC – WIEDEŃ – MARIAZELL – PADWA – VERONA – AWINGON – NIMES – CARCASSONE – LOURDES (2 NOCLEGI) – LA SALETTE (3 NOCLEGI) – ARS – PRAGA – DĘBOWIEC

OPIS PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ – 6 SIERPNIA 2018 – PONIEDZIAŁEK

Zbiórka uczestników pielgrzymki w Dębowcu (możliwość noclegu po uzgodnieniu z ks. Kustoszem). Msza święta o godz. 5 rano w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej i przejazd do Wiednia (Austria). Zwiedzanie stolicy Austrii (objazd wokół starego miasta, katedra św. Stefana i inne). Przejazd do Mariazell – jednego z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej, położonego w Alpach Wschodnich, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich – zwana także Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią Węgier. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Możliwość wieczornego spaceru dla chętnych.

2 DZIEŃ – 7 SIERPNIA 2018 – WTOREK

Pakowanie i śniadanie w hotelu. Msza święta i zwiedzanie Mariazell. Wyjazd i przejazd do Padwy (Włochy). Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego (z kaplicą grobu św. Antoniego, kaplicą relikwii świętych i kaplicą polskich świętych), Bazyliki św. Justyny (z grobem św. Łukasza ewangelisty) i dla chętnych kościół św. Leopolda Mandicia (kapucyna, cenionego spowiednika). Wyjazd i przejazd do Verony. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ – 8 SIERPNIA 2018 – ŚRODA

Pakowanie i śniadanie w hotelu. Wyjazd i przejazd do Awinionu (Francja). Msza święta. Zwiedzanie Katedry, centrum Awinionu, gdzie znajduje się pałac papieski i słynnego mostu Saint Benezet. Możliwość zakupu prowansalskich pamiątek. Wyjazd i przejazd do Nimes. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ – 9 SIERPNIA 2018 – CZWARTEK

Pakowanie i śniadanie w hotelu. Wyjazd i przejazd do Sète. Msza święta na Mont Saint Clair w kaplicy Matki Bożej Saletyńskiej. Spod tej kaplicy rozciąga się piękna panorama na miasto, port i morze. Wyjazd i przejazd do Carcassonne. Zwiedzanie tego niewielkiego langwedockiego miasta w południowej Francji, znanego na całym świecie głównie z historycznej zabudowy otoczonej podwójnym pierścieniem murów obronnych z systemem licznych baszt barbakanów oraz bram. Miasteczko to stanowi obecnie jeden z największych w całej Europie w pełni zachowanych średniowiecznych kompleksów urbanistycznych. Wyjazd i przejazd do Lourdes – znanego na całym świecie miejsca objawień i sanktuarium Matki Bożej. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, procesja z lampionami i nocleg.

5 DZIEŃ – 10 SIERPNIA 2018 – PIĄTEK

Msza św. w Grocie Massabielskiej – miejscu objawień Niepokalanej Maryi Bernadetcie Soubirous w 1858 roku. Śniadanie. Zwiedzanie „Śladami Bernadety” (Cachot, Misja Niepokalanej, Młyn Boly, Muzeum św. Bernadety) i „Sanktuaria”(Bazylika NP NMP, Krypta, Bazylika Różańcowa, Grota Massabielle, Kościół św. Bernadetty, Bazylika św. Piusa X). Droga Krzyżowa Espélugues. Czas wolny na modlitwę osobistą, zapalenie świec modlitewnych, kąpiele w wodzie lourdskiej, itp. Procesja eucharystyczna. Czas na zakupy. Kolacja. Procesja wieczorna z lampionami, modlitwa różańcowa.

6 DZIEŃ – 11 SIERPNIA 2018 – SOBOTA

Msza św. w Grocie Massabielskiej. Śniadanie. Wyjazd i przejazd do Corps – rodzinnego miasta świadków objawienia Maksymina i Melanii. Zwiedzanie domów rodzinnych dzieci, kościoła, i cmentarza. Przejazd drogą z pięknymi widokami na alpejski krajobraz do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w La Salette – miejsca objawienia Pięknej Pani 19 września 1846r. Przyjazd do Domu Pielgrzyma, zakwaterowanie, obiadokolacja. Procesja wieczorna z lampionami, nocleg.

7 DZIEŃ – 12 SIERPNIA 2018 – NIEDZIELA

La Salette.

8 DZIEŃ – 13 SIERPNIA 2018 – PONIEDZIAŁEK

La Salette.

9 DZIEŃ – 14 SIERPNIA 2018 – WTOREK

Pakowanie i śniadanie w Domu Pielgrzyma. Wyjazd i przejazd do Ars, miejscowości i sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a – świętego proboszcza – patrona kapłanów. Msza święta, zwiedzanie Bazyliki, plebanii, miejsca spotkania i czas wolny. Wyjazd i przejazd do Oberharmersbach (Niemcy). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ – 15 SIERPNIA 2018 – ŚRODA

Pakowanie i śniadanie w hotelu. Wyjazd i przejazd do Pragi (Czechy). Zwiedzanie stolicy Czech (przejście od kompleksu zamkowego na Hradczanach przez jeden z symboli Pragi – XV wieczny gotycki kamienny Most Karola, staromiejską Wieżę Mostową, słynną Złotą Uliczkę, monumentalną gotycką katedrę św. Wita i inne). Msza święta i kolacja w okolicach Starego Miasta. Wyjazd i przejazd do Dębowca (Polska). Przyjazd do Dębowca w godzinach porannych. Zakończenie pielgrzymki. Planowanie następnej.

Cena : 490 euro plus 570 zł

Zgłoszenia: ks. Paweł Raczyński MS – kustosz – 797 002 017

Świadczenia:
• 9 noclegów w hotelach 3* i Domu Pielgrzyma w pokojach z łazienkami
• 9 śniadań i 10 obiadokolacji
• codzienna msza św.
• opieka duchowa kapłana/pilota

zwiedzanie i przewodnicy lokalni
• bilety do zwiedzanych obiektów
• ubezpieczenie KL i NNW, bagażu i od chorób przewlekłych
• system Tour Guide

Cena nie obejmuje: