W dniach od 20 do 28 kwietnia 2018 r. organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z ks. Pawłem Raczyńskim MS – kustoszem Sanktuarium (tel. 797 002 017).

Ziemia Święta (9 dni)
Hajfa – Góra Karmel – Kafarnaum – Góra Tabor – Morze Martwe – Betania – Betlejem –  Jerozolima – Góra Syjon – Ain Karen
(Pielgrzymka samolotowo-autokarowa)

Termin:           20-28.04.2018 (czwartek – piątek)

Wylot:         20 kwietnia 2018r z Warszawa  godz. 22.55 – godz. 03.45 + 1 (Tel Aviv)

Przylot:        28 kwietnia 2018 r Tel Aviv godz. 05.05 – godz. 08.05 Warszawa

CENA:           460 USD + 1850 PLN plus cena za dojazd do Warszawy i z powrotem.

ZALICZKA 20% wraz z wypełnioną umową

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie trzy godziny przed odlotem. Wylot z Warszawy do Tel Avivu.

Dzień 2
Przylot do Tel Avivu w godzinach porannych i przejazd autokarem do Hajfy – klasztor karmelitański na Górze Karmel. Msza św. w Stella Maris. Wyjazd na Górę Tabor. Przejazd do hotelu w okolicach Jeziora Galilejskiego na zakwaterowanie i odpoczynek do 15.30. Następnie przejazd do Nazaretu: zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, kościoła św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd wcześnie rano do Cezarei Filipowej (Banias). Zwiedzanie starożytnych sanktuariów pogańskich i miejsca wyznania Piotra, źródła Jordanu i wodospad. Powrót nad Jezioro Genezaret. Około południa  rejs łodzią, obiad – ryba św. Piotra (opcjonalnie). Sanktuaria nad Jeziorem Genezaret: Tabgha – miejsce cudu rozmnożenia chleba i ryb, Tabgha – Kościół Prymatu Piotra, Góra Błogosławieństw i Kafarnaum. Msza św. w jednym z kościołów. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 4
Śniadanie. Sanktuaria nad Jeziorem Galilejskim – kontynuacja. Msza św. w jednym z kościołów, Kana Galilejska i wyjazd w kierunku Jerozolimy. W porze obiadowej jesteśmy w Jerycho, krótki postój nad Morzem Martwym z możliwością kąpieli. Następnie udamy się do Betanii (do sanktuarium udamy się wszyscy, natomiast do grobu Łazarza w zależności od kondycji i wieku uczestników, tam są dość strome schody). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5
Śniadanie. Cały dzień w Betlejem: rano msza św. w grotach, nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa, wizyta w Karmelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6
Po śniadaniu Jerozolima – Sanktuaria Góry Oliwnej i Getsemani: Góra Oliwna – nawiedzenie Kościoła Pater Noster, Kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą, Ogrodu Getsemani – Bazyliki Agonii Pana Jezusa, Kościoła Grobu NMP. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7
Po śniadaniu – Jerozolima: Ściana Płaczu, Widok na Wzgórze Świątyni, Bazylika św. Anny, Sanktuaria Syjonu chrześcijańskiego – Wieczernik i Bazylika Zaśnięcia NMP, Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8
Po śniadaniu krótka wizyta w Yad Vashem – Muzeum Holokaustu, Ain Karem – Bazylika św. Jana Chrzciciela, Sanktuarium Nawiedzenia; Jerozolima Zachodnia: wzgórze Herzla, Wielka Menora; przejazd na Stare Miasto – po południu czas wolny na pożegnanie z Jerozolimą. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9
W nocy wyjazd na lotnisko Tel Avivu. Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:
•    bilety lotnicze
•    śniadania i obiadokolacje
•    noclegi w hotelach 3*
•    pokoje 2-3 osobowe z łazienką
•    przejazd klimatyzowanym autokarem
•    bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
•    rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim
•    ryba św. Piotra
•    wyjazd taksówką na Górę Tabor
•    opieka licencjonowanego przewodnika
•    codzienna msza św.