2017 – PIĄTEK

Zbiórka uczestników pielgrzymki w Dębowcu (możliwość noclegu po uzgodnieniu z ks. Kustoszem).
Msza święta o godz. 4 rano w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej i przejazd do Pragi (Czechy). Zwiedzanie stolicy Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Spacer indywidualny „Praga by night” dla chętnych.

2 DZIEŃ – 01 LIPCA 2017 – SOBOTA

Śniadanie i przejazd do Altötting (Niemcy) – „niemieckiej Częstochowy”. Msza święta i zwiedzanie centrum niemieckiego życia katolickiego, wizyta w cudami słynącej Kaplicy Łask, Bazylice św. Anny, kościele św. Brata Konrada. Przejazd do Leutkirch, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ – 02 LIPCA 2017 – NIEDZIELA

Śniadanie i przejazd do Einsiedeln (Szwajcaria) sanktuarium maryjnego, związanego z życiem św. Meinrada, zwiedzanie monumentalnej, bogato zdobionej freskami i stiukami największych ówczesnych mistrzów bazyliki, w której znajduje się zabytkowa Kaplica Łask z cudami słynącą figurką Czarnej Madonny. Przejazd do La Salette (Francja) – najwyżej położonego sanktuarium maryjnego w Alpach, miejsca objawienia Matki Bożej Płaczącej w 1846 roku, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych udział w wieczornej procesji z lampionami.

4 DZIEŃ – 03 LIPCA 2017 – PONIEDZIAŁEK

Pobyt w La Salette: zwiedzanie, konferencje, celebracje liturgiczne, wieczorna procesja z lampionami, górskie spacery, czas na osobistą refleksję i odpoczynek.

5 DZIEŃ – 04 LIPCA 2017 – WTOREK

6 DZIEŃ – 05 LIPCA 2017 – ŚRODA

Śniadanie i przejazd do Notre Dame du Laus – sanktuarium Matki Bożej i miejsca Jej objawień w XVII i XVIII wieku, msza święta i krótkie zwiedzanie. Przejazd do Oropy (Włochy) – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór – Czarnej Madonny ze słynącą łaskami drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, zwiedzanie i modlitwa. Przejazd do Stra, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ – 06 LIPCA 2017 – CZWARTEK

Śniadanie i przejazd do Wenecji. Przejazd vaporetto (tramwajem wodnym). Zwiedzanie miasta położonego na licznych bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim, miasta kanałów i znanego karnawału weneckiego. Zwiedzanie Bazyliki św. Marka – patrona miasta i wielu innych zabytków ze słynnym mostem Rialto zwanym mostem zakochanych. Przejazd do Padwy, msza święta i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego – patrona rzeczy zagubionych z kaplicą grobu św. Antoniego, kaplicą relikwii świętych i kaplicą polskich świętych. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ – 07 LIPCA 2017 – PIĄTEK

Śniadanie i przejazd do Wiednia (Austria). Msza święta na Wzgórzu Kahlenberg – polskie wzgórze, nazywane tak często dzięki postaci króla Jana III Sobieskiego, który stąd właśnie jesienią 1683 roku kierował atakiem na wojska tureckie. Miejsce to odwiedził również papież Jan Paweł II. Zwiedzanie miasta – stolicy Austrii, położonej nad Dunajem z katedrą św. Szczepana i wieloma innymi zabytkami. Obiadokolacja i nocny przejazd do Dębowca.

Koszt pielgrzymki wynosi 340 euro plus 470 zł. Zapisy u Kustosza Sanktuarium tel. 797 002 017.