Rekolekcje Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej

W dniach 10-13 maja po raz kolejny wspólnota czcicieli Matki Bożej Płaczącej przeżywała w Dębowcu doroczne rekolekcje Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej. Przybyło ponad 60 członków i sympatyków ARS-u z wielu miejscowości. Były w tej saletyńskiej geografii dwa miasta z Anglii, Pniewy, Piecki i Mrągowo, Częstochowa i Wręczyca Wielka, Pokrzywnica, Tułowice i Lublin, Myszków, Kraków, Dębica, Sobótka, Krosno i Ropa, Kobylany i Nowy Wiśnicz, Łękawica, Jasło, Zaborów i Dominikowie. Parafia Dębowiec też miała swoich reprezentantów. Duchowym przewodnikiem w dniach rekolekcyjnej łaski stał się ks. Kazimierz Wolan MS, głoszący nauki zanurzające w tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Trwając na modlitwie, uczestnicząc we Mszach świętych, nabożeństwach majowych i Apelach maryjnych, przeżywając poruszającą Drogę Krzyżową ze świadectwami i całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, rekolektanci uczyli się przyjmować Boże Miłosierdzie, wielkodusznie czynić dobro bliźnim i ucałować w Jezusie Chrystusie osobisty krzyż własnego życia. Organizatorzy zadbali o rodzinną atmosferę, wspólne śpiewy, czas ciszy i osobistej medytacji w Domu Matki. Dwie sympatyczki – z Nowego Wiśnicza i Mrągowa, idąc za natchnieniem łaski Bożej i zaproszeniem Pięknej Pani z La Salette, wypełniły deklarację przynależności do Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej. W uroczystość Wniebowstąpienia trzeba było wracać do swoich domów, ale bracia i siostry z ARS-u już się cieszą na przyszłoroczne rekolekcje w Dębowcu, jak Bóg pozwoli doczekać, a niektórzy obiecują przybyć niebawem na majowy Odpust, a w czerwcu na Różańcowe Dni Skupienia.

Iwona Józefiak OCV