W niedzielę 10 maja zmarł nasz Współbrat ks. Zbigniew Czuchra MS. Był gorliwym kapłanem i zakonnikiem, gorącym patriotą, utalentowanym poetą.

Ks. Zbigniew Jan Czuchra urodził się w Krośnie 29 listopada 1934 r. Był najpierw alumnem seminarium w Przemyślu. 24 grudnia 1965 roku złożył pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Saletynów. 21 czerwca 1968 roku w Krakowie przyjął święcenia kapłańskie.

Invalid Displayed Gallery

13 maja w Bazylice Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu wśród bardzo licznie zgromadzonych wiernych na czele z ks. bp Edwardem Białogłowskim i ks. bp Janem Niemcem pożegnaliśmy śp. ks. Zbigniewa, który spoczywa na dębowieckim cmentarzu w grobowcu zakonnym. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Zdjęcia z ceremonii ostatniego pożegnania i Mszy świętej:

Invalid Displayed Gallery