Jesteście ludźmi ziemi i nieba jednocześnie. Dzisiejsza pielgrzymka jest tego dowodem. Wyraża świadectwo waszej wiary i troski nie tylko o sprawy ziemskie, ale i niebieskie. – mówił do strażaków Ks. Biskup Jan Wątroba.

28 maja odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Przed oblicze Pięknej Pani z La Salette przybyły jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z różnych stron diecezji rzeszowskiej wraz z pocztami sztandarowymi, kompanią honorową i orkiestrą.

Mszę św. pod przewodnictwem ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby celebrowało 20 kapłanów. Byli wśród nich kapelani jednostek OSP z ks. prałatem bryg. dr Janem Krynickim na czele. Na ołtarzu obok figury Płaczącej Matki Bożej z La Salette umieszczono statuetkę św. Floriana.