XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

26.08.2018

1. Wraz z rozpoczęciem września, zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej z La Salette odprawiane w naszej Bazylice codziennie o godzinie 17.30. Zapraszamy również na Apele Maryjne o godzinie 21.00.

2. W sobotę przypada 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się w tym dniu o pokój na świecie i za poległych na wojnach.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

4. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Składka zbierana w tym dniu będzie przeznaczona będzie na realizację prac w ramach projektu Szlak Maryjny. W zakrystii i na furcie klasztornej można również wspomóc to dzieło zakupem okolicznościowych cegiełek na Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie.

5. Już dzisiaj zapraszamy na odpust wrześniowy ku czci Maryi Saletyńskiej od 13 do 16 września oraz spotkanie Rodziny Radia Maryja 17 września.

6. W naszej wspólnocie witamy ks. Józef Błażeja MS, który ostatnie lata posługiwał na Ukrainie oraz ks. Bohdana Dutko MS, który był redaktorem Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Polecamy ich Waszej modlitwie i życzymy owocnego czasu pod okiem Płaczącej Pani.