W piątek, 18 września, Sanktuarium nawiedzili czciciele Matki Bożej zrzeszeni w Apostolstwie Rodziny Saletyńskiej. W ich intencji została odprawiona Msza święta o godz. 10.30, której przewodniczył ks. Bohdan Dutko MS.

Wieczorem Bazylika wypełniła się młodzieżą, która przybyła tutaj razem ze swoimi duszpasterzami, aby modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie.

Naszą modlitwę animowali członkowie krakowskiego zespołu „Matula”. Ich duszpasterz, ks. Jan Gierlak MS przewodniczył Eucharystii. W czasie homilii zwrócił uwagę na fundamentalne znaczenie Słowa Bożego dla wiary.

Po Mszy świętej odbył się koncert ewangelizacyjny, a wieczór zakończył się tradycyjnie Apelem połączonym z procesją na Kalwarię saletyńską.