Uroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o godz. 11.00. Przewodniczył jej biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie, ks. bp Radosław Zmitrowicz. Eucharystię koncelebrowało 35 kapłanów diecezjalnych i zakonnych.

Przed błogosławieństwem kończącym sumę odpustową odbyło się uroczyste poświęcenie wieńców dożynkowych.

Mimo deszczowej pogody na uroczystości niedzielne przybyło wielu wiernych. Po raz 23 przyszła pielgrzymka piesza prowadzona przez rzeszowskich saletynów, licząca ok. 230 osób. Razem z nią do sanktuarium dotarła 70-osobowa XIII Górska Rowerowa Pielgrzymka, również organizowana przy parafii saletyńskiej w Rzeszowie. Około 160 uczestników liczyła grupa, która od wielu już lat przychodzi na odpust z Gorlic. Obecnych było także 15 pocztów sztandarowych oraz 35 delegacji z wieńcami dożynkowymi.

Odpust zakończył się apelem maryjnym z procesją na kalwarię saletyńską o godz. 21.00.