1. Od piątku do niedzieli będą trwały UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE ku czci Matki Bożej z La Salette. W piątek o godz. 18.00 Msza święta ze szczególną modlitwą o nowe święte powołania do życia zakonnego, kapłańskiego i misyjnego. W tym dniu Apel rozpocznie się o godz. 20.30, w czasie jego trwania kandydaci do diakonatu złożą wyznanie wiary. W sobotę o godz. 10.30 święcenia diakonatu, natomiast o godz. 15.00 rozpoczynamy SPOTKANIE z Matką Bożą dla dzieci i całych rodzin. Wieczorem o 18.00 zapraszamy na Nieszpory z katechezą maryjną, nowennę oraz Eucharystię z procesją z figurą Płaczącej Pani, która rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Po procesji o godz. 22.30 rozpoczniemy wieczór uwielbienia. W niedzielę Msze święte odbędą się o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 11.00, będzie jej przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, natomiast o godz. 15.00 za 25 lat kapłaństwa będą dziękować jubilaci Misjonarze Saletyni. Nasze uroczystości odpustowe zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zachęcamy do licznego udziału.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w środy na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00.

3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski. Msze święta o godz. 7.00, 10.30 i 18.00.

4. Zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi ks. Jan Gierlak MS, w najbliższy czwartek 18 maja o godz. 18.00.

5. We wtorek w TVP Rzeszów o godz. 20.55 będzie można obejrzeć film o saletynie br. Bronisławie Glancu MS.

6. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance w dniach od 9 do 11 czerwca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapisy u ks. Marka w parafii św. Bartłomieja.

7. W odpowiedzi skierowanej przez Episkopat o pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo w dniu dzisiejszym można złożyć ofiary na ten cel do skarbony w przedsionku Bazyliki.

8. W dniu dzisiejszym można nabyć nowe czasopisma Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej za dobrowolne ofiary.  Obecny numer poświęcony jest 100 leciu objawień w Fatimie, a w środku nasz dębowiecki dodatek z dokładnym planem odpustu, a także informacjami o tym co było i co będzie w najbliższym czasie. Zachęcamy do lektury.