1. W poniedziałek 5 lutego w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu rozpocznie się Kapituła Prowincjalna Misjonarzy Saletynów, w czasie której będą omawiane sprawy dotyczące życia i posługi saletynów polskiej prowincji, a także będą wybory Księdza Prowincjała i Jego Rady na najbliższe trzy lata. Prosimy o modlitwę na czas tego ważnego wydarzenia w naszym zakonnym życiu.

2. W następną niedzielę 11 lutego XXVI Światowy Dzień Chorego. W naszej Bazylice na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie chorym i starszym przybycie w ten dzień do świątyni. Po Mszy świętej będzie także błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przypominamy, że z sakramentu namaszczenia chorych mogą wiele razy korzystać osoby chore oraz starsze, które ukończyły 60 rok życia. Ważne, aby przed Mszą świętą skorzystać z sakramentu pojednania lub być w stanie łaski uświęcającej.

3. Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkanie za tydzień 11 lutego. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

4. Dziękujemy za składane ofiary na prace inwestycyjne związane z projektem Szlak maryjny.

5. W poniedziałek 5 lutego wspominamy postać dziewicy i męczennicy – św. Agaty. W tym dniu święcimy chleb, sól oraz wodę.

6. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza dzieci duże i małe w tłusty czwartek 8 lutego do Gminnego Ośrodka Kultury w Dębowcu na wspólne smażenie pączków i towarzyszące temu zabawy. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

7. W najbliższym czasie zapraszamy na:
– rekolekcje wielkopostne 18-21 lutego
– rekolekcje trzeźwościowe 23-25 lutego
– kurs Filipa 9-11 marca. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej i plakatach.