1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXVI Światowy Dzień Chorego. Niech słowa papieża Franciszka z orędzia na ten dzień umacniają chorych i opiekujących się nimi: Niech Dziewica Maryja pomaga osobom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Panem Jezusem i niech wspiera tych, którzy się nimi opiekują. Wszystkim – chorym, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom – udzielam z serca Błogosławieństwa Apostolskiego.

2. W sobotę 10 lutego w Centrum Pojednania w Dębowcu zakończyła się Kapituła Prowincjalna Misjonarzy Saletynów. Prowincjałem został wybrany ks. Grzegorz Zembroń MS, wikariuszem prowincjalnym ponownie ks. Piotr Ciepłak MS, natomiast asystentem prowincjalnym ks. Jan Kijek MS. Nową Radę Prowincjalną czeka wiele zadań dlatego życząc Jej obfitości łask Bożych prosimy o modlitwę w ich intencji.

3. W dniu dzisiejszym od godz. 16.00 spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych w naszym domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

4. W najbliższa środę nazywaną Popielcową rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej Bazylice o godzinie: 7.00, 10.30 i 18.00. Przypominamy, że w ten dzień obowiązuje post ścisły. W Wielkim Poście w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 11.00 i 17.15. Natomiast w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

5. Za tydzień 18 lutego rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne z tematem słów wypowiedzianych przez Maryję w czasie objawienia: Jeśli się nawrócą, które będzie głosił ks. Antoni Skałba MS – kustosz Sanktuarium w La Salette we Francji. Nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy św. niedzielnej oraz podczas Eucharystii wieczornych o godz. 18.00 od poniedziałku do środy. Dodatkowo w poniedziałek i wtorek zapraszamy na Spotkanie z Maryją z La Salette o godz. 19.00.

6. W dniach od 11 do 17 lutego 2018 r. przeżywamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prośmy o łaskę trzeźwości w naszych rodzinach.

7. Dziękujemy za składane ofiary na prace inwestycyjne związane z projektem Szlak maryjny. W ubiegłą niedzielę na ten cel zebraliśmy 4285 zł.

8. W najbliższym czasie zapraszamy również na – rekolekcje trzeźwościowe 23-25 lutego oraz kurs Filipa 9-11 marca. Szczegóły na stronie internetowej i plakatach.