X NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 11.06.2023 r.

1. Tradycyjnie czas wakacyjny przynosi zmiany personalne w klasztorze i Sanktuarium. W tym roku po 9 latach kończy posługę ks. Paweł Raczyński MS – kustosz Sanktuarium i zaprasza na Mszę świętą dziękczynną za ten czas w dniu 25 czerwca o godz. 11.00.
Decyzją Księdza Prowincjała kończą również swoje posługi z dniem 24 czerwca ks. Bohdan Dutko MS dyrektor domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania, który został skierowany do wspólnoty międzynarodowej Misjonarzy Saletynów w Rzymie, oraz z dniem 12 sierpnia ks. Maciej Rydzanicz MS, który został skierowany do wspólnoty zakonnej w Olsztynie. Wszystkich polecamy Waszej życzliwej modlitwie.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne o godz. 21.00.

3. W czwartek tradycyjnie zakończenie oktawy Bożego Ciała w naszej Bazylice. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00, a po niej procesja na placu sanktuaryjnym zakończona błogosławieństwem dzieci i wianków.

4. W najbliższy piątek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W następną niedzielą 18 czerwca o godz. 19.30 WSPÓLNOTY MODLITEWNO-EWANGELIZACYJNE SALETYŃSKIEJ SZKOŁY NOWEJ EWANGELIZACJI zapraszają do Bazyliki na wieczór uwielbienia z Maryją.

6. W dniu dzisiejszym zapraszamy na spotkanie małżeństw niesakramentalnych po Mszy świętej o godz. 15.00.

7. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Sanktuarium i Kaplicę Wieczystej Adoracji, kolejny klęcznik został spłacony (zostały 4 klęczniki).

8. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Medugorje od 2 do 9 września. Szczegóły w przedsionku Bazyliki.

9. Zapraszamy również na pielgrzymkę do Matki Bożej z Gwadelupe w Meksyku w dniach 12-21 października bieżącego roku. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki i na stronie internetowej biura pielgrzymkowego FLORATUR.

10. Wójt Gminy Dębowiec serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się 18 czerwca 2023 r. (tj. niedziela) na terenie Zespołu Szkół w Dębowcu w godzinach 14.00- 19.00. Podczas zabawy dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z urządzeń rekreacyjnych, a także uczestniczyć w różnych zabawach, konkursach i zajęciach artystycznych.