XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy na ostanie w tym roku nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne codziennie o godz. 21.00.
  2. W poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby Kurii Rzymskiej tzw. świętopietrze. Mszę święte w naszej Bazylice w tych dniach o godz. 7.00, 10.30 i 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek od godziny 6.30 do 18.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  4. W I sobotę tradycyjnie już będziemy modlić się różańcem o godz. 10.00, Eucharystią o 10.30 i 15 minutową medytacją nad tajemnicami różańca.
  5. Przypominamy też, że w I soboty miesiąca od maja do października z inicjatywy mężczyzn zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową od 19.00 do 21.00.
  6. Obejmujemy modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na następną niedzielę 5 lipca 2020 r.
  7. W kościołach zniesiony został limit osób, jednocześnie przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników liturgii. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z tego obowiązku pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby. Dodatkowo zachętą do przestrzegania tych zaleceń niech będzie troska o osoby starsze, które pomimo strachu przed wirusem chcą być z nami na Mszy świętej.
  8. Od następnej niedzieli Eucharystia będzie celebrowana o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 15.00 oraz 18.00.
  9. W przedsionku Bazyliki znajdują się terminarze i małe kalendarze na ten rok, które są za darmo i można je wziąć ze sobą.
  10. Bardzo gorąco dziękujemy za wszelkie wsparcie naszego Sanktuarium.