XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy na Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00 oraz na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w środy o godz. 17.30.
  2. Kolejny weekendowy kurs przedmałżeński rozpocznie się 31 lipca w naszym domu rekolekcyjnym. Szczegóły na stronie internetowej centrum.saletyni.pl lub u ks. Bohdana Dutko MS – dyrektora Centrum Pojednania.
  3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników liturgii. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z tego obowiązku pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
  4. Bardzo gorąco dziękujemy za wszelkie wsparcie naszego Sanktuarium.
  5. W przedsionku Bazyliki można nabyć prasę katolicką, w szczególny sposób zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej poświęconego modlitwie osobistej wraz z naszym sanktuaryjnym dodatkiem o tym co działo się w ostatnim czasie.
  6. W dniu dzisiejszym wybieramy prezydenta Polski. W modlitwie ułożonej przez ks. Piotra Skargę prośmy o potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny:

Boże, Rządco i Panie narodów, / z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, / błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu / a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, / spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, / byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy, / mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, / rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym / mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.