1.    Zbliża się sierpień miesiąc poświęcony w naszej ojczyźnie trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiarowania swojej abstynencji jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Księga abstynencji jest wyłożona na bocznym ołtarzu.

2.    Przy tej okazji zapraszamy na XX Spotkania Trzeźwościowe w Dębowcu, które odbędą się od 4 do 6 sierpnia w naszym Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich którzy pragną wyprosić łaskę trzeźwości dla siebie i swoich bliskich. Szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę: o 9.30 droga krzyżowa na placu sanktuaryjnym, natomiast o godz. 12.00 Eucharystia w Bazylice. Szczegółowy program wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w pierwszy piątek przez cały dzień. W pierwszy piątek w naszej Bazylice całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast w sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

4.    Dziękujemy za wszelką pomoc, za każde wsparcie materialne i modlitewne przy organizowaniu Dębowieckiego Festiwalu Amoniaczków.

5.    W piątek wyruszy z Rzeszowa 40 piesza pielgrzymka na Jasna Górę. Wspierajmy pielgrzymów naszymi modlitwami, uczynkami miłosierdzie i wybranymi formami pokutnymi.

6.    Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne prac przy budowie parkingu. Za tydzień odbędzie zbiórka do puszek na ten cel.

7.    Zapraszamy na Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00, natomiast w środę szczególnie prosimy o przyjście na Apel dzieci, który rozpocznie się dla nich pół godziny wcześniej o godz. 20.30.

8.    W czwartek kolejne spotkanie modlitewne o godz. 19.00. Zapraszamy.

9.    Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle ogłasza nabór na wiele ciekawych kierunków kształcenia. Jest to szkoła publiczna i bezpłatna. Szczegóły na plakacie.