XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25.07.2021 r.

1. W dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach świętych święcimy pojazdy. Po odmówieniu stosownych modlitw i błogosławieństwie, kapłani udadzą się na parkingi. Siostry i nowicjusze będą rozdawać każdemu kierowcy obrazek ze św. Krzysztofem, natomiast ofiary misyjne złożone przy tej okazji przeznaczone są dla sióstr saletynek. Dziękujemy za wsparcie.
  2. Zapraszamy na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00.
  3. Zachęcamy do całonocnej adoracji z piątku na sobotę oraz adorację w sobotę, niedzielę i poniedziałek po wieczornej Eucharystii do Apelu.
  4. Zapraszamy na XXIV Spotkania Trzeźwościowe w Dębowcu, które odbędą się od 30 lipca do 1 sierpnia w naszym Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich którzy pragną wyprosić łaskę trzeźwości dla siebie i swoich bliskich.>>WIĘCEJ
  5. Dalej trwają prace przy posadzce marmurowej i wejściach do Kaplicy Wieczystej Adoracji.  Bardzo dziękujemy za ofiary, które w minionym tygodniu wpłynęły na kwotę 11622 zł, które pozwolą nam opłacić kolejne m2posadzki. Wesprzeć to dzieło, można wrzucając kopertę do skarbony lub przesyłając ofiarę na konto Sanktuarium z dopiskiem Kaplica Wieczystej Adoracji. >>CEGIEŁKA
  6. Również dzisiaj Dzień Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Przed Bazyliką można złożyć ofiarę do skarbony na pomoc dla poszkodowanych.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę organizowaną z Dębowca na La Salette w dniach 23-29 sierpnia. Całościowy koszt 2.900zł od osoby. W programie trzy pełne dni pobytu w miejscu objawienia Płaczącej Matki. Można też zapisać się na wyjazd do Medjugorje lub do Lichenia. Szczegóły na plakatach w przedsionku bazyliki lub u Kustosza Sanktuarium.
  8. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć nasz najnowszy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej wraz z naszym dębowieckim dodatkiem.
  9. Papież Franciszek na I światowy dzień dziadków i osób starszych napisał: „Drodzy dziadkowie, drogie babcie, „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” – to obietnica, jaką Pan złożył uczniom zanim wstąpił do Nieba i którą dziś powtarza także Tobie, drogi dziadku i droga babciu. „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”, to także słowa, które jako Biskup Rzymu i jako osoba starsza jak Ty, chciałbym skierować do Ciebie, z okazji tego pierwszego Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych: cały Kościół jest blisko Ciebie – mówiąc lepiej: jest blisko nas – troszczy się o Ciebie, kocha Cię i nie chce Cię opuścić!”

Dołączamy się do życzeń i wszystkich: Babcie, Dziadków i osoby starsze zawierzamy opiece Pięknej Pani z La Salette, życząc wielu łask Bożych.