1.    W dniu dzisiejszym kończą się Światowe Dni Młodych w Krakowie. Dziękując Bogu za ten czas prośmy o dobre owoce wizyty papieża Franciszka w naszym kraju.

2.    W tym tygodniu czekają nas kolejne zmiany personalne w klasztorze. Naszą wspólnotę opuszcza ks. Zbigniew Pałys MS, który od niedzieli zostanie superiorem i proboszczem w Krakowie. Dziękujemy za Jego posługę dyrektora domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Płaczącej Pani w nowym miejscu. Jednocześnie serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Wiesława Węgrzyna MS i ks.Kazimierza Wolana MS. Wszystkich polecamy Waszej modlitwie.

3.    Dziękujemy za wszelką pomoc, za każde wsparcie materialne i modlitewne przy organizowaniu Dębowieckiego Festiwalu Amoniaczków.

4.    Zbliża się sierpień miesiąc poświęcony w naszej ojczyźnie trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiarowania swojej abstynencji jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Przy tej okazji zapraszamy na XIX Spotkania Trzeźwościowe w Dębowcu, które odbędą się od 5 do 7 sierpnia w naszym Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich którzy pragną wyprosić łaskę trzeźwości dla siebie i swoich bliskich. Będzie także okazja do spotkania z terapeutami uzależnień, możliwość głębszej spowiedzi, wspólna modlitwa, udział w mitingach AA i Al-anon oraz radosne biesiadowanie. Zapraszamy osoby indywidualne oraz całe rodziny. Szczegółowy program wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w pierwszy piątek przez cały dzień. W pierwszy piątek w naszej Bazylice całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.    W czwartek wyruszy z Rzeszowa 39 piesza pielgrzymka na Jasna Górę. Wspierajmy pielgrzymów naszymi modlitwami, uczynkami miłosierdzie i wybranymi formami pokutnymi. Zapraszamy na Apele Maryjne codziennie o 21.00, podczas których będziemy się duchowo łączyć z pielgrzymami.

7.    Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne prac prowadzonych przy Bazylice. Za tydzień odbędzie zbiórka do puszek na ten cel.

8.    W lipcu i sierpniu zapraszamy na nabożeństwa przejścia przez Bramę Miłosierdzia z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. W piątki o godz. 15.00 połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia i w soboty o godz. 9.30 połączone z zaproszeniem na Eucharystię.